Podaruj sam sobie najlepszy i najbardziej trafny prezent! Zadbaj o jakość swojego wypoczynku w trakcie nocy. To bardzo ważne! Przeciętna osoba dorosła potrzebuje od 7 do 9 godzin snu, by dobrze i efektywnie działać przez cały dzień. Warto zadbać o to, by czas spędzony w łóżku, jak najlepiej przyczyniał się do odpowiedniego funkcjonowania w ciągu dnia. 

Przygotuj się na nocny wypoczynek

W obecnych czasach, wielu z nas nie ma czasu na sen. Myślimy, że jesteśmy niezniszczalni i możemy sobie pozwolić na zarywanie nocy – to bardzo zgubne. Gdy nadchodzi wieczór warto poświęcić ten czas sobie i odpowiednio przygotować się do nocnego wypoczynku. Wiele czynników wpływa na jakość naszego snu. Jeżeli czujemy się przemęczeni, niewyspani, ospali, warto pomyśleć, co może być tego bezpośrednią przyczyną. Często nie zwracamy zbyt dokładnej uwagi na nasz styl życia i nie dbamy o siebie w wystarczający sposób. Może to odbijać się na naszym zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Odpowiedni, nocny odpoczynek potrafi wyeliminować wszystkie problemy i nieprzyjemności. Musi być on jednak w pełni wartościowy oraz spełniać pewne wymagania, które gwarantują sukces i spełnienie. Na komfortowy sen składa się nie tylko łóżko, czy idealnie dobrany do niego, wygodny materac. Jest to oczywiście bardzo ważne, jednak trzeba pamiętać o innych elementach, które sprawiają, że lepiej nam się śpi.

Rodzaje kołder – w czym możemy wybierać? 

Kołdra to jeden z głównych i podstawowych elementów, które powinny znajdować się w twojej sypialni. Ważne jest, by dopasować ją do własnych preferencji, ale także do pory roku. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ źle dobrana kołdra może przyczynić się do gorszego wypoczynku. Nie może być tam ani a ciepło, ani za zimno. Właściwy dobór tego artykułu pozwoli nam szybciej zasnąć i cieszyć się głębokim snem przez całą noc. Dzięki temu rano będziemy wyspani i pełni życia. Istnieje wiele rodzai kołder, przez co na samym początku możemy czuć się zagubieni i nie wiedzieć, co wybrać. Wybór jest ogromny. Najlepiej zwrócić uwagę na jedną z kwestii i odpowiedzieć sobie na pytanie – kiedy chcemy użytkować dany model. Najłatwiej podzielić je sobie na kategorie, według pór roku. Najczęstszy, najbardziej znany podział to lato i zima. Na pewno pomoże nam to w odpowiedniej, szybszej selekcji, dzięki czemu nie będziemy przytłoczeni ilością artykułów z tej kategorii.

Kołdry na każdą porę roku

Zadbaj o to, co najważniejsze, czyli Twój sen.Na okres przyjemnie ciepłych miesięcy najlepiej sprawdzi się standardowa kołdra puchowa letnia. Gwarantuje idealną temperaturę, poprzez wypełnienie, które zostało poddane przetworzeniu, by osiągnąć jak najlepsze parametry grzewcze. Dzięki temu zapewnia przyjemne ciepło, ale co ważne, poprzez świetną cyrkulację powietrza, nie przegrzejemy się pod nią. Właśnie dlatego będzie idealna na letnie, gorące noce. Na okres zimowy najlepszym wyborem będzie kołdra puchowa, składająca się w 60% z odpowiednio wyselekcjonowanego, naturalnego, polskiego puchu gęsiego. Pozostałą część wypełnienia stanowią drobne i bardzo delikatne gęsie piórka. To połączenie zapewnia niezwykle miły efekt przyjemnego otulenia. Jest to rozwiązanie idealne na zimne miesiące. Istotną rolę tutaj również gra naturalna tkanina, którą produkt ten jest pokryty – jest to inlet bawełniany. Zapewnia on odpowiednią cyrkulację powietrza. Pod taką kołdrą nie zmarzniemy, nie spocimy się, a idealnie się ogrzejemy, dzięki czemu łatwo będzie zapaść w głęboki, w pełni odprężający, sen. Gwarantuje to naprawdę komfortowy wypoczynek na wysokim poziomie. Warto wspomnieć, że  jeżeli lubimy czuć przyjemne ciepło przez cały rok, lub mamy dobrze ogrzane mieszkanie, oba artykuły sprawdzą się całorocznie. Wszystko zależy od naszych preferencji i tego, pod jakim typem kołdry czujemy się najlepiej.

Czy poduszka jest naprawdę tak ważna?

Tak samo, jak kołder, wybór poduszek jest ogromny i można łatwo się w tym zagubić. Różne kształty, wymiary, wypełnienia – nie wiadomo, co wybrać. Trzeba pamiętać, że wygodne, swobodne ułożenie się w łóżku jest bardzo istotne. Mimo że tego nie odczuwamy, nasza głowa jest stosunkowo ciężka, dlatego warto zadbać o prawidłowy i pełny odpoczynek mięśni w trakcie snu. Odpowiednie podparcie głowy, szyi, a również barków daje komfort oraz wygodę przez całą noc. Prawidłowo dobrana poduszka niewątpliwie pomoże w wysypianiu się i poprawi jakość naszego całonocnego wypoczynku. Dzięki właściwemu doborowi tego artykułu nie będziemy odczuwać po całej nocy dolegliwości bólowych, spowodowanych napięciem mięśni.

Poduszki  idealne na doskwierający ból

Warto wybrać poduszkę, która będzie się doskonale dopasowywać do nas. Często taki komfort dają nam poduszki medyczne, dlatego, że są one ergonomiczne. Poprzez swoje wyprofilowanie zapewniają optymalne wsparcie oraz prawidłowe ułożenie w czasie wypoczynku. Wykonane są z pianki termoelastycznej, która zapewnia miękkość i uczucie przyjemnego otulenia. Oprócz tego, co najważniejsze, tego typu podgłówek reaguje na ciepło oraz siłę nacisku. Dzięki temu dopasowuje się do indywidualnego kształtu ciała, bez względu na przyjętą pozycję w trakcie snu. Takie rozwiązania i właściwości, sprawdzą się dla każdego, komu zależy na maksymalnej wygodzie i pełnym odprężeniu mięśni. Jeżeli zmagasz się z silnymi bólami kręgosłupa, w szczególności odcinka szyjnego, równie warto zwrócić uwagę na poduszkę o nietypowym kształcie wałka. Gwarantuje komfortowe, w pełni dopasowane pod dolegliwości bólowe, podparcie, które poprawia jakość snu. Wykonana jest z poliestrowego włókna kulkowego, z dodatkiem silikonu, przez co jest nie tylko miękka, ale również trwała oraz sprężysta. Właściwości te sprawiają, że można cieszyć się jej szczególnym, niespotykanym kształtem przez długi okres użytkowania. Warto również zaznaczyć, że poduszka ta jest pokryta miłą w dotyku mikrofibrą. Dzięki temu jest bardzo przyjemna i nie powoduje podrażnień. Żyjąc bez bólu oraz śpiąc wygodnie we własnym łóżku jest nam łatwiej i przyjemniej funkcjonować w ciągu dnia i stawiać czoła przygotowanym wcześniej zadaniom.

Jak wiadomo, sen jest bardzo ważny i zdrowy dla naszego organizmu. Bez niego nie moglibyśmy podejmować kolejnych, wymagających aktywności, bo po prostu nie mielibyśmy na to siły. Warto zadbać o higienę swojego snu i zatroszczyć się o niezbędne elementy, które sprawią, że nasz nocny wypoczynek będzie jeszcze lepszy i efektywniejszy. Nasze ciało i umysł zdecydowanie tego potrzebuje.

Sprawdź ofertę w sklepie internetowym sennamaterace.pl

Przeczytaj także: