Jak wiadomo, sen w życiu maluszka jest bardzo ważny. To właśnie dzięki niemu dziecko ma siłę poznawać świat, jeść i prawidłowo się rozwijać. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy pociecha ma problemy z zasypianiem?

Zabawki do usypiania – proste i funkcjonalne rozwiązanie 

Zabawki do usypiania pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Ich twórcą jest młoda mama, Ania Skórzyńska, która postanowiła poszukać bezpieczniejszej alternatywy dla suszarki do włosów, która usypiała jej synka lepiej niż cokolwiek innego. Wiele rodziców potwierdza bowiem, że to właśnie szum ma zbawienny wpływ na ich dziecko – maluch wycisza się i zasypia zdecydowanie szybciej. Wynika to z tego, że odgłosy tego typu przypominają dźwięki, które docierały do dziecka przed narodzinami. W odpowiedzi na tego typu obserwacje powstały Szumisie – na pozór zwykłe maskotki, które kryją w sobie coś niesamowitego. Mowa o mechanizmie, którym można operować za pomocą jednego, funkcjonalnego przycisku. Urządzenie generuje szumy pięciu różnych rodzajów. Wśród nich wyróżnia się:

  • szum przypominający dźwięk suszarki,
  • szum o niższych częstotliwościach,
  • szum fal morskich,
  • szum padającego deszczu,
  • szum wód płodowych z bijącym sercem.

Szumiś Szumisiowi nierówny

Urocze i funkcjonalne zabawki do usypianiaPrzeglądając zakładkę z zabawkami do usypiania na stronie Sleeping House, można zauważyć, że maskotki te różnią się od siebie nie tylko wersjami kolorystycznymi. Dobrane odcienie również zasługują na chwilę uwagi – piękne, idealnie skomponowane, pastelowe barwy są uspokajające i idealnie pasują do każdego dziecięcego pokoiku. Ważniejszy jest jednak fakt, iż Szumisie są dostępne w wielu różnych kształtach i formach. Najpopularniejsze z nich to klasyczne misie o starannie dopracowanym rozmiarze. W ofercie znajdują się również niewielkie zawieszki, które można zabrać ze sobą na spacer lub na wakacje. Kolejną opcją są pluszowe misie w zestawie z niewielkim kocykiem. Wybór konkretnego wariantu zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Każdy model posiada bowiem takie same właściwości.

Zdrowy sen dziecka – nawyki, o których warto pamiętać

Szumisie są niesamowicie pomocnymi urządzeniami, natomiast bez przestrzegania podstawowych reguł na nic się nie zdadzą. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, by wprowadzić rutynę snu, taką samą w ciągu całego tygodnia. Podobne godziny wstawania i zasypiania pozwalają na szybsze zapadnie w sen wieczorem i zwiększają szansę na to, by nocny wypoczynek był głęboki. Dzieci potrzebują również dużo ruchu. Nie bez znaczenia pozostaje zjedzenie lekkostrawnego posiłku przed snem, które pozwoli uniknąć sytuacji, w których dziecko idzie spać głodne. Dieta pociechy powinna być zbilansowana, a nie przepełniona uwielbianymi przez dzieci słodyczami.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko każdego dnia budziło się wypoczęte i w dobrym nastroju, zadbaj o codzienne nawyki. Zakup Szumisia może być doskonałym uzupełnieniem, szczególnie przydatnym, gdy pociecha ma problemy z zasypianiem pomimo wprowadzonych reguł.