Wspólne spanie z ukochaną osobą na jednym materacu często łączy się z bólem pleców lub nadmiernie spiętymi mięśniami, co często prowadzi do konfliktów. Jak się okazuje, powodem jest nieodpowiednio dopasowany materac, który jak najszybciej powinien być wymieniony. Jednak, jak wybrać materac dla par, aby odpowiadał obu partnerom jednocześnie? 

Czym powinny wyróżniać się materace Hilding dla par? 

Materace Hilding dla par to produkty, które są w stanie zagwarantować spokojny i przede wszystkim komfortowy wypoczynek obu osobom. Aby było to możliwe, to musimy wiedzieć, czym taki produkt ma się wyróżniać. Z uwagi na to, materace dla par powinny:

  • mieć minimum 140 cm szerokości (po 70 cm dla każdego z partnerów),
  • charakteryzować się wysoką elastycznością punktową,
  • redukować drgania wywołane, np. przy zmianie pozycji lub wstawaniu,
  • posiadać właściwości antyalergiczne,
  • być wyposażone w pokrowce z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Takie modele znajdziemy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych Sleeping House. Jednak, jak dopasować je do siebie?

Materace Hilding – co wziąć pod uwagę przy wyborze modelu dla par? 

Materace Hilding dla par - jak wybrać?Materace znajdujące się w sypialni małżeńskiej muszą spełniać oczekiwania obu osób, gdyż tylko wtedy są w stanie zapewnić wygodny i komfortowy sen. Ponadto, możliwe będzie prawidłowe wsparcie kręgosłupa czy właściwa regeneracja mięśni. Zatem, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze produktów do spania w sklepach Sleeping House? Przede wszystkim osobiste preferencje partnerów dotyczące:

  • rodzaju wypełnienia,
  • odczuwalnego komfortu,
  • twardości.

Oprócz tego warto uwzględnić wiek czy stan zdrowia obu użytkowników, gdyż dostępne w ofercie materace Hilding różnią się między sobą parametrami.

Czego unikać wybierając materace Hilding dla par? 

Wybierając materace dla dwojga z oferty Sleeping House, zwracamy uwagę na wiele czynników, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, czego unikać? Jak się okazuje, nie zaleca się modeli, które wewnątrz mają sprężyny bonellowe. Są one starym typem wyróżniającym się tym, że wszystkie sprężyny są ze sobą połączone. W ten sposób nie są w stanie redukować efektu fali oraz często przechylają się w stronę cięższej osoby, co umożliwia komfortowy wypoczynek. Oprócz tego warto uwzględnić odpowiednią twardość, gdyż zarówno zbyt miękki, jak i twardy model nie jest w stanie zapewnić prawidłowego wsparcia dla kręgosłupa. W przypadku par, u których występuje znaczna różnica w wadze, zaleca się, aby kupić dwa materace i umieścić je na jednym stelażu.

Spanie we dwójkę ma materacu może być wygodne i komfortowe – wystarczy tylko wybrać odpowiedni model! Uwzględnia się liczne czynniki oraz parametry, jednocześnie biorąc pod uwagę osobiste preferencje użytkowników.