Kiedy przychodzisz czas na dobór nowego, odpowiedniego materaca do snu, jednym z czynników warunkujących jest oczywiście rozmiar produktu. Koniec końców materac musi pasować do naszego łóżka, abyśmy mogli cieszyć się spokojnym snem i wszystkimi pozytywnymi właściwościami, którymi cechuje się materac. Zdecydowanie dobrym wyborem będą tutaj modele SleepMed – wyróżniają się na tle konkurencji dzięki wysokiej jakości wykonania, a ponadto są dostępne w różnorodnych rozmiarach, tych standardowych, jak i niestandardowych.

Standardowe rozmiary materacy SleepMed

Oferta SleepMed opiera się przede wszystkim na standardowych rozmiarach materacy, ponieważ mogą one posiadać największe zainteresowanie konsumentów. Zazwyczaj szukamy materacy do łóżek pojedynczych o wymiarach 80×200 i 90×200 czy małżeńskich 160×200 i 180×200. Są to modele łatwo dostępne, które idealnie sprawdzają się dla osób śpiących w pojedynkę czy ze swoim partnerem. W każdym z przypadków użytkownicy posiadają wówczas odpowiednio dużą przestrzeń do wypoczynku, a wielkość materaca nie ogranicza ich ruchów i daje sporo swobody.

Materace 80×200 i 90×200 dla łóżek pojedynczych

Jeśli poszukujesz materaca do swojego łóżka pojedynczego, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup produktu SleepMed w rozmiarze 80×200 lub 90×200. Są to materace przeznaczone nie tylko dla singli, ale również dla dzieci, osób starszych czy po prostu tych, którzy mają ograniczone miejsce w sypialni. Jednym z modeli dostępnych w tych rozmiarach jest materac SleepMed Supreme. To produkt, który sprawdzi się przede wszystkim u najbardziej wymagających użytkowników, dla których wymiary podłoża mogą nie mieć większego znaczenia, ale pozostałe właściwości już owszem. Warto zatem wiedzieć, że materac Supreme to model piankowy oparty na zastosowaniu pianki wysokoelastycznej VPHHR oraz termoelastycznej VitaRest. Rozmiary materaców SleepMed: standardowe i niestandardoweIch połączenie świadczy o doskonałej elastyczności materaca, który jest w stanie idealnie dopasować się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika, a jednocześnie zapewnić dobrą stabilność sylwetki. Produkt ten doskonale także amortyzuje ruchy i redukuje nacisk na ciało, a tym samym zmiana pozycji czy znalezienie odpowiedniego ułożenia w łóżku nie stanowi problemu. Ponadto materac cechuje się również właściwościami zdrowotnymi, takimi jak zdolność do odprowadzania wilgoci czy usprawnienia przepływu krwi, co może być szczególnie istotne dla osób starszych posiadających łóżko pojedyncze. Jednakże jest to także dobry wybór dla alergików, którzy wymagają czystego środowiska snu. Materac SleepMed Supreme zapobiega bowiem gromadzeniu się zanieczyszczeń, a w tym alergenów wewnątrz wypełnienia produktu.

Materace 160×200 i 180×200 dla łóżek podwójnych

Dla kogo z kolei dobrym rozwiązaniem będą materace 160×200 oraz 180×200? Są to modele dedykowane przede wszystkim parom współdzielącym jedną przestrzeń sypialnianą. Materace SleepMed w tych wymiarach idealnie sprawdzą się w standardowych łóżkach podwójnych, ale także w przypadku osób, które lubią wypoczywać “po królewsku” i posiadają duży metraż sypialni. Ciekawą propozycją jest wówczas model SleepMed Hybrid Supreme. To materac dostępny w rozmiarach 160×200 oraz 180×200, który wyróżnia się licznymi pozytywnymi właściwościami. W głównej mierze zapewnia on wysoką elastyczność punktową, dzięki czemu podłoże świetnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Jest to możliwe za sprawą wykorzystania sprężyn kieszeniowych typu Multi, które reagują na ciężar użytkownika i redukują punkty nacisku, aby mógł się on cieszyć wygodnym wypoczynkiem. Poza tym materac posiada także warstwy pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych odpowiadających za trwałość i odporność produktu na eksploatację. Dzięki temu sprężyny nie ulegają zużyciu i doskonale sprawują się przez wiele lat użytkowania materaca. Ponadto na bokach materaca zastosowana jest również pianka FlexiFoam, która podobnie jak inne warstwy zapobiega powstawaniu odkształceń podłoża do snu. Co więcej, jest ona wyposażona w technologię Airforce – to innowacyjne rozwiązanie, które znacznie zwiększa poziom higieny wypoczynku. Polega ono na nacięciu materiału w specjalną kratkę wentylacyjną umożliwiającą swobodny przepływ powietrza wewnątrz materaca. To z kolei zapobiega magazynowaniu się wilgoci i zanieczyszczeń, które mogłyby zakłócać nasz sen, a zwłaszcza wypoczynek alergików. Warto także nadmienić, że materace SleepMed, zarówno te do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych, posiadają możliwość regulacji twardości. Klienci nie muszą więc zastanawiać się nad wyborem konkretnego produktu pod kątem własnych preferencji co do twardości – wystarczy, że zdecydują się na materac SleepMed i samodzielnie przetestują różne warianty.

Niestandardowe modele: 100×200, 120×200 i 140×200

Wśród materacy SleepMed znajdziemy jednak także mniej oczywiste, a tym samym niestandardowe rozmiary. Okazuje się natomiast, że znajdują one zastosowanie w wielu sypialniach posiadających wyróżniające się modele łóżek o wymiarach 100×200, 120×200 i 140×200, na które stawiają osoby wypoczywające w pojedynkę, lecz preferujące dużą przestrzeń snu. Istnieją jednak też tacy użytkownicy, którzy lubią sypiać we wspólnych objęciach, a powyższe rozwiązania są dla nich wystarczające. Model SleepMed Premium Plus to materac, który znajdziesz zarówno w rozmiarze 100×200, jak i 120×200 czy 140×200. Warto zwrócić na niego uwagę również ze względu na niesamowitą wygodę. Charakteryzuje się on bowiem innowacyjną budową złożoną z pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych, które reagują na ciężar i temperaturę ciała, a tym samym doskonale dopasowują się do jego krzywizn. Ponadto materac posiada aż 7 stref komfortu, a każda cechuje się innym stopniem twardości, co ponownie umożliwia dopasowanie materaca do własnych potrzeb. Dzięki odpinanemu pokrowcowi możemy wedle uznania zmieniać kolejność warstw wypełnienia, uzyskując sekwencję zapewniając nam największą wygodę. Specjalny design materaca pozwala również na odczucie delikatnego masażu ciała w czasie wypoczynku, co z pewnością jest też istotne dla osób z dolegliwościami bólowymi pleców. To jednak nie wszystko, ponieważ model Premium Plus posiada także właściwości ortopedyczne, które zapobiegają pogłębianiu się dysfunkcji i schorzeń kręgosłupa. Materace w niestandardowych rozmiarach sprawdzą się zatem również osobom o problemach zdrowotnych.

Zarówno więc modele standardowe, jak i niestandardowe SleepMed będą dobrym rozwiązaniem do naszych sypialni. Każdy z rozmiarów cechuje się doskonałymi właściwościami, które znacznie poprawiają jakość naszego snu i pozwalają cieszyć się dobrym samopoczuciem na co dzień. Pamiętajmy jednak o tym, aby materac SleepMed był dopasowany do wymiarów łóżka, gdyż w przeciwnym razie nie będzie on w stanie zapewnić nam komfortowego wypoczynku.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Supreme, Hybrid Supreme, Premium Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.