Dobre podłoże do snu to nie to, które wymaga od nas większego nakładu finansowego, a te cechujące się odpowiednim wypełnieniem i budową. Koniec końców to zastosowane w materacu materiały odpowiadają za spełnienie naszych potrzeb i oczekiwań względem zdrowego snu. Dlatego też polecanym rozwiązaniem są tutaj produkty SleepMed, które mogą pochwalić się wysokiej jakości komponentami i innowacyjną budową przekładającą się na doskonały komfort oraz inne pozytywne właściwości dla naszego zdrowia.

Anatomia materacy SleepMed

Materace SleepMed wyróżniają się zaawansowaną budową, dzięki której właśnie ich użytkownicy mogą cieszyć się zdrowym i bezpiecznym wypoczynkiem. Została ona bowiem zaprojektowana z myślą o zapewnieniu optymalnego wsparcia ciała oraz idealnego rozłożenia jego ciężaru, jednocześnie uwzględniając właściwości higienicznego materaca. Jednakże bez wątpienia głównym elementem konstrukcyjnym produktów SleepMed są tutaj warstwy komfortu oparte najczęściej na wykorzystaniu pianek termoelastycznych VitaRest i wysokoelastycznych VPPHR. Zastosowanie obu tych materiałów przekłada się na lepsze dopasowanie materaca do anatomicznych kształtów sylwetki. Budowa materaca oparta więc na jednym komponencie nie byłaby w stanie zapewnić tak wysokiej jakości wypoczynku, który jest przecież uwarunkowany odczuwaną przez użytkownika wygodą. Każda warstwa w materacach SleepMed ma swoje przeznaczenie. Podczas gdy pianka wysokoelastyczna może wskazywać na większą sprężystość podłoża, termoelastyczna odpowiada za dostosowanie do naturalnych krzywizn ciała. Anatomia materacy SleepMed nierzadko też uwzględnia warstwy świadczące o higienie snu czy np. sprężyny kieszeniowe, które zapewniają elastyczność punktową.

Strefy komfortu wypełnienia materaca SleepMed

W kontekście budowy materacy SleepMed należy również zwrócić uwagę na poszczególne strefy komfortu, które cechują się innym poziomem twardości. Oznacza to, że niektóre warstwy mogą być bardziej miękkie, inne zaś twardsze, aby zapewnić większą stabilizację bardziej wymagających partii ciała. Optymalnym rozwiązaniem jest tutaj materac 7-strefowy, np. w postaci modelu SleepMed Comfort. Połączenie różnych stref zapewnia efekt lepszego dopasowania podłoża do anatomicznych kształtów ciała, a poza tym świadczy o właściwościach rehabilitacyjnych materaca. Nawet pianka wysokoelastyczna VPPHR posiada dwie warstwy o różnych twardościach, co także umożliwia dostosowanie ogólnej twardości materaca pod indywidualne potrzeby. Taka budowa zapobiega wszelkim niepotrzebnym uciskom, a pozwala w pełni zrelaksować się napiętym mięśniom oraz stawom, w efekcie przekładając się na regenerujący sen. Materac doskonale podpiera ciało w miejscach, które samo wywiera największy nacisk, w szczególności w obszarze kręgosłupa. Budowa materacy SleepMed wpływa więc nie tylko na dobrą jakość wypoczynku, ale również może decydować o ograniczeniu dolegliwości bólowych czy też poprawie postawy ciała.

Budowa materaca SleepMed: jak wpływa na jakość snu?System wentylacyjny

Wypełnienie materacy SleepMed opiera się także na zastosowaniu warstw systemu wentylacyjnego. Oznacza to, że budowa posiada otwartą strukturę, która umożliwia swobodny przebieg powietrza. Dlaczego jednak jest to tak istotne? Ponieważ w ten sposób materac posiada zdolność do odprowadzania wilgoci oraz zapobiega magazynowaniu się zanieczyszczeń wewnątrz wypełnienia, co w przeciwnym wypadku mogłoby doprowadzić nawet do rozwoju pleśni. W rezultacie budowa materacy SleepMed decyduje o ich właściwościach hipoalergicznych oraz higienicznych przekładających się na czyste środowisko snu, a tym samym lepszej jakości wypoczynek. To szczególnie istotna kwestia dla alergików, w przypadku których obecność alergenów może znacząco utrudniać zasypianie oraz zachowanie głębokiego snu. Ponadto system wentylacyjny pozwala regulować temperaturę wypoczynku, zapobiegając nadmiernemu poceniu się, co jest znaczące w czasie upalnych dni i nocy.

Sprężyny typu Multi, czyli podstawa materacy Hybrid

Jednak w odróżnieniu od standardowych materacy piankowych modele SleepMed z kolekcji Hybrid swoją budowę opierają dodatkowo na zastosowaniu sprężyn kieszeniowych typu Multi. Wtenczas stanowią one podstawę całej konstrukcji, a ich przeznaczeniem jest zwiększenie elastyczności punktowej podłoża. W rezultacie użytkownik materaca otrzymuje indywidualne dostosowanie materaca do jego krzywizn, redukując punkty nacisku i zapewniając stabilne i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Co więcej, budowa materacy Hybrid ponownie wykorzystuje także 7-strefowe rozwiązanie, w którym poszczególne warstwy cechują się inną twardością. Z kolei na bokach materaca zastosowano innowacyjną piankę FlexiFoam, która zapobiega powstawaniu odkształceń i zniszczeń w wyniku codziennego użytkowania produktu. Tym samym możemy cieszyć się jakościowym i zdrowym wypoczynkiem na materacu SleepMed przez wiele lat, gdyż wykazuje się on dużą trwałością.

Dodatkowa warstwa w postaci pokrowca

Innowacyjną budowę materacy SleepMed zwieńcza natomiast dodatkowa warstwa, jaką jest pokrowiec Merced lub Probiotex. Stanowią one rozwiązanie, które nie tylko pozwala na regulowanie twardości materaca wedle własnego uznania, ale przede wszystkim odpowiada za wysoką higienę wypoczynku. Przykładowo materac Merced wykorzystuje specjalną apreturę posiadającą zdolność do odprowadzania wilgoci, co z kolei zapobiega rozwojowi zanieczyszczeń i pleśni wewnątrz wypełnienia. Natomiast materac Probiotex opiera się na technologii aktywnych probiotyków zmniejszających ilość alergenów na powierzchni materaca. Ponadto oba pokrowce można prać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu zapewniamy sobie świeże i czyste środowisko snu, eliminując ewentualne zabrudzenia. Pokrowiec chroni również materac przed odkształceniami i innymi konsekwencjami codziennego użytkowania produktu. W rezultacie z zakupionego przez nas materaca SleepMed możemy korzystać przez wiele lat, ciesząc się równie skutecznym działaniem produktu dla zdrowego snu.

Budowa materacy SleepMed ma zatem diametralny wpływ na jakość naszego wypoczynku. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania i wielowarstwowość ich konstrukcji, które bezpośrednio przekładają się na pozytywne właściwości produktów. Nie wiele materacy dostępnych na rynku może pochwalić się tak skrupulatną budową i wysokiej jakości wypełnieniem, jaki oferuje właśnie marka SleepMed.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Comfort oraz Hybrid są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.