Marzysz o pięknych, lśniących i zakręconych włosach, które dodadzą Ci pewności siebie i przyciągną uwagę? Nie musisz już polegać wyłącznie na gorących lokówkach i prostownicach. Istnieją proste i naturalne metody, które pozwolą Ci uzyskać piękne fale i loki bez użycia ciepła. O czym mowa? O kręceniu włosów przez noc! To nie tylko oszczędza czas i minimalizuje uszkodzenia termiczne, ale także daje długotrwały efekt, którym możesz cieszyć się przez cały dzień. W tym artykule przedstawiamy Ci kilka prostych i skutecznych sposobów na zakręcenie włosów podczas nocnego odpoczynku. Bez względu na to, czy masz proste, falowane czy nawet kręcone włosy, te metody są łatwe do zastosowania i nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Przygotuj się na rewolucję w swojej codziennej rutynie fryzjerskiej i odkryj tajniki włosów kręconych przez noc!

Kręcenie włosów w nocy. Dlaczego warto je praktykować?

Marzysz o pięknej, kręconej fryzurze, jednak nie chcesz niszczyć włosów stylizacją na gorąco? Kręcenie włosów bez użycia ciepła jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dzięki sprytnie wykonanemu upięciu i kilku godzinom błogiego snu na komfortowym łóżku, na przykład wyposażonym w taki materac: https://hilding.pl/kategoria/materace/, uzyskasz wymarzony efekt. Dodatkowo, Twoje włosy nie będą niepotrzebnie się wysuszać, łamać czy rozdwajać, a Ty będziesz mogła cieszyć się sypkimi i jedwabistymi pasmami niezależnie od fryzury.

Jak przygotować się do nocnego kręcenia?

Proste sposoby na zakręcenie włosów przez nocZanim zdecydujesz się na spanie w danym upięciu, poczytaj o tym, jak wykonać je w najwygodniejszy sposób. Należy w końcu pamiętać o tym, że niewygodna fryzura może sprawić, że przeleżymy noc bezsennie, a nawet najlepsze loki nie rekompensują zarwanych godzin snu. Przez ich kręceniem zadbaj o to, by włosy były lekko wilgotne – możesz delikatnie wysuszyć je po myciu lub spryskać wodą. Uważaj jednak, by nie były one mokre, ponieważ w upięciu nie wyschną do poranka, a Ty obudzisz się bez wymarzonego skrętu. Zanim przystąpisz do działania, możesz też zabezpieczyć końcówki włosów specjalnym olejkiem silikonowym, dobranym do potrzeb Twoich włosów. Jak utrwalić efekt całonocnych loków? Sięgnij po ulubiony lakier do włosów i użyj go na skręcone pasma.

Postaw na tradycję, czyli papiloty

Kręcenie włosów na papiloty to dobrze znana wszystkim włosomaniaczkom metoda, która pozwala osiągnąć dość ścisły skręt i wiele pięknie zakręconych pasm. Włosy zakręca się w niej na papiloty, czyli wałeczki wykonane z gąbki, w których wnętrzu ukryte są druciki. Papiloty nie są najwygodniejszą z metod prezentowanych w naszym dzisiejszym zestawieniu, jednak trzymają się dość mocno i gwarantują, że o poranku będziemy mogły cieszyć się zjawiskowymi lokami.

Skręt i pielęgnacja, czyli jedwabny wałek

Na lokowy rynek kilka sezonów temu szturmem weszły jedwabne wałki, czyli miękkie i obszyte naturalnie śliskim materiałem akcesoria, które pozwalają osiągnąć fryzurę w prawdziwym stylu glamour. Istnieją różne techniki zaplatania włosów wokół wałka, jednak ogólne postępowanie jest podobne w każdej z nich. Wałek należy położyć równo na głowie i opleść wokół niego włosy, zabezpieczając konstrukcję gumką. Następnie można upiąć wałek na czubku głowy lub pozwolić mu zwisać na ramiona. Po kilku godzinach, a najlepiej całej nocy, osiągniemy pełny, elegancki skręt – idealny zarówno na co dzień, jak i wielkie wyjścia.

Domowym sposobem – kręcenie na skarpetkę

Chcesz osiągnąć hollywoodzkie loki w naturalny sposób, ale nie wiesz, czy inwestowanie w jedwabny wałek jest pomysłem dla Ciebie? Wykorzystaj tę samą technikę kręcenia, jednak zamień wałek na pasek do szlafroka czy nawet długą skarpetkę – krótko mówiąc coś, co masz pod ręką. Oprócz tego, że osiągnięty skręt będzie bardzo podobny do tego z wałka, będziesz mogła cieszyć się lepszym snem. Wygodny materac i miękka konstrukcja na głowie to dobre nocne połączenie, które zapewni nam komfort wypoczynku i piękną fryzurę. Więcej porad dotyczących wygodnego wysypiania się przeczytasz na: https://kobietyonline.com.pl/.

Kręcenie na opaskę

Skutecznym sposobem na piękne fale dla włosów o średniej długości będzie kręcenie na materiałową opaskę, By uzyskać efekt luźnych fal, wystarczy każde pasmo opleść kilkukrotnie wokół materiału i zabezpieczyć jego końcówkę pod opaską. Teraz cała sztuka polega na tym, by nie zniszczyć upięcia we śnie. Rano, po demontażu tej włosowej konstrukcji, będziemy mogły cieszyć się sprężystą i lekką fryzurą.

Luźne fale z warkoczy

Jesteś fanką naturalnych rozwiązań i swobodnego wyglądu? Postaw na naturalne fale z warkoczy. W zależności od tego, ile warkoczy zapleciesz i jak ścisłe one będą, możesz uzyskać różne efekty – od delikatnych fal po bardzo drobne karbowanie z niesamowitą objętością włosów. Jak przygotować takie fale? Przed pójściem do łóżka odpowiednio przygotowane włosy zwiąż w warkocze. Najwygodniejsze do spania z pewnością będą dwa swobodne sploty, po jednym na każdą stronę głowy. Rano wystarczy, że rozpleciesz fryzurę i delikatnie ją rozczepiesz. Letni nienachalny look gotowy!

Drobne koczki

Ta metoda z pewnością nie sprawdzi się u każdego – wymaga drobnego nocnego poświęcenia. Pozwala jednak osiągnąć całą masę drobnych, spiralnych loczków, które wspaniale zdobią głowę. Jak uzyskać tak ścisły skręt? Zawiń drobną sekcję włosów wokół palca, a następnie uformuj je w kok. Zamocuj liczne koki na głowie przy pomocy spinek lub elastycznych gumek. Zadbaj o to, by były dobrze zabezpieczone i nie rozwijały się w nocy, ponieważ loki mieszające się z prostymi pasmami z pewnością nie będą pożądanym efektem końcowym Twojej fryzury. Przydatny do utrzymania tej konstrukcji w ryzach może okazać się czepek ze śliskiego materiału, którym zabezpieczysz włosy przez noc. By dobrze się wyspać, powinnaś zadbać także o odpowiednią podporę dla obciążonej głowy. Wybierz ergonomiczną poduszkę, która utrzyma kark i szyją w zdrowej pozycji mimo dodatkowej konstrukcji na głowie. Takie poduszki znaleźć możesz np. tutaj: https://sleepinghouse.pl/71-poduszki. Po przebudzeniu rozwiąż koki i delikatnie roztrzep je palcami. Gotowe!

Materiał partnera sleepinghouse.pl