Nie każdy z nas kupując nowy materac zastanawia się nad dodatkami do niego. Tymczasem odpowiednia ochrona w postaci między innymi pokrowca sprawia, że materac będzie mógł nam służyć przez długie lata. Jak więc wybrać odpowiedni pokrowiec na materac? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w poniższym tekście!

Każdy, kto posiada w domu lub mieszkaniu materac może potwierdzić, jak bardzo jest on narażony na wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy otarcia. Wszystko to prowadzi do jego zniszczenia i utraty podstawowej funkcjonalności, a co za tym idzie konieczności zakupu nowego materaca. Świetnym rozwiązaniem, aby temu zaradzić może być więc pokrowiec na łóżko lub na materac, który wydłuży jego “żywotność”. Aby jego zakup okazał się strzałem w dziesiątkę, trzeba poznać kilka zasad i dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze optymalnego pokrowca.

Pokrowiec na materac a lepszy sen

Większości z nas zdarzy się czasem wylać coś w łóżku lub uszkodzić materac, na którym śpimy. Nie wszystkiego tego typu sytuacje można przewidzieć, ale przed skutkami każdej z nich można się odpowiednio zabezpieczyć na przykład nabywając pokrowce na materace. Jak się bowiem okazuje posiadają one nie tylko funkcję ochronną, ale także pozwalają poprawić jakość wypoczynku, w tym snu. Jeśli pokrowiec na materac jest stworzony z odpowiedniego i przytulnego materiału stanowi wręcz niezbędny element naszej codzienności. To dlatego tak istotne jest to, aby pokrowiec na materac spełniał nasze oczekiwania i potrzeby.

Czym jest pokrowiec na materac?

Hildin - pokrowce na materacZanim omówimy najważniejsze aspekty, jakie trzeba wciąż pod uwagę po to, aby pokrowce na materac były dla nas odpowiednie, warto zastanowić się, czym w ogóle one są. Najkrócej pisząc, to zewnętrzna osłona na materac, która po pierwsze zabezpiecza go przed uszkodzeniem, zabrudzeniem, zamoczeniem itp, z drugiej jednak strony wpływa na naszą wygodę korzystania z samego materaca. Tworzy więc niejako barierę między naszym ciałem a właśnie materacem. Pokrowce mogą zarówno zakrywać obie strony materaca, jak i wyłącznie jedną z nich, pełniąc niejako rolę prześcieradła. Jaki pokrowiec na materac w takim razie wybrać i czym się kierować? O tym w dalszej części tekstu.

Czym kierować się dobierając pokrowiec na materac?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów pokrowców na materac. Niektóre z nich wzbogacone są o dodatkowe warstwy czy funkcje, które mogą ułatwić nam życie. Kluczowym parametrem, który trzeba brać pod uwagę, jest naturalnie wymiar materaca, a także rodzaj i jakość materiału użytego przy tworzeniu pokrowca. Najważniejsze jest bowiem to, aby tkanina, z jakiej osłona na materac została wykonana, była przyjazna dla naszego ciała i miła w dotyku. Pokrowce uszyte są z różnego typu materiałów, w tym między innymi z kaszmiru, jedwabiu, poliestru, wiskozy, satyny czy bawełny. Te wykonane z naturalnych materiałów, a więc jak najbardziej ekologiczne, zapewniają dobrą cyrkulację powietrza i o wiele większą wygodę. Pokrowce z domieszką mniej naturalnych materiałów zachowują za to większą wytrzymałość.

Dlaczego warto zakładać pokrowce na materace?

Pokrowce na materace na zamek, ale nie tylko pozwalają na pełne zabezpieczenie materaca przed czynnikami zewnętrznymi. Jak założyć pokrowiec na materac, aby zapewniał on całkowitą ochronę? Przede wszystkim trzeba dopasować odpowiedni rozmiar, pamiętając o tym, że każdy z materiałów charakteryzuje się nieco innym stopniem elastyczności. Jeśli jednak mamy do czynienia z produktem zaufanej marki takiej jak między innymi Hilding, nie powinniśmy się obawiać, że pokrowiec na materac zbyt wcześnie straci swoją wytrzymałość. Niektóre pokrowce posiadają dodatkowe warstwy, właściwości antyalergiczne czy też piankę termoelastyczną. Jak więc widzimy, wybór jest niezwykle szeroki, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak utrzymać pokrowiec na materac w czystości?

Przede wszystkim powinniśmy dbać o niego na co dzień poprzez eliminowanie czynników, które mogą wpłynąć na zabrudzenie czy zniszczenie. Aby pokrowiec na materac służył nam przez lata, konieczne jest jego regularne pranie. Można zrobić to samodzielnie według zaleceń producenta, jak i oddać osłonę do pralni chemicznej, gdzie zajmą się nią profesjonaliści. Ponadto, co jakiś czas powinniśmy odkurzyć zarówno materac, jak i pokrowiec, a jeśli zdarzy nam się go zabrudzić, od razu wyczyśćmy go na tyle, na ile to możliwe dostępnymi w domu środkami. Można zakupić także różnego typu specyfiki, które pozwalają na pielęgnację pokrowca niezależnie od zastosowanego materiału.

Jaka jest cena pokrowców na materace w Łodzi?

Jednym z kryteriów, jakie przy wyborze biorą pod uwagę klienci, jest cena pokrowca na materac. Trudno jest jednak podać jedną konkretną kwotę, a nawet przedział cenowy. Wszystko zależy bowiem od konkretnego przypadku. Na całkowity koszt pokrowca składa się nie tylko jego rozmiar, ale także to, jakiego materiału użyto przy jego produkcji, kto go wykonał itp. Można jednak określić, że najtańsze pokrowce dostępne na polskim rynku kupimy już za kilkadziesiąt złotych, za droższe i najczęściej wzbogacone o dodatkowe funkcje będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych.

Pokrowiec na materac – gdzie kupić?

Mimo wszystko, zakup materaca oraz pokrowca należy zawsze uznawać jako inwestycję we własne zdrowie. Raz wydane pieniądze będą procentować przez lata dzięki temu, że zapewnimy sobie potrzebną nam wygodę, lepszy jakościowo sen, a to przełoży się na dobre samopoczucie. Wybierając pokrowiec warto porównać jak najwięcej tego typu produktów i dopiero wtedy zdecydować się na ten, który wyda nam się najlepszy. W razie wątpliwości lub pytań można zawsze poprosić o poradę pracownika sklepu stacjonarnego, czy też biura obsługi klienta w sklepie internetowym, gdzie możemy zamówić pokrowiec z dostawą do domu.