Wszyscy powinniśmy wiedzieć o tym, że wyposażenie łóżka wpływa na jakość naszego wypoczynku. Dlatego też zakłada się, iż materac to najważniejszy element, a zaraz po nim na uwagę zasługuje poduszka. To równie kluczowe akcesorium sypialniane, które pozwala cieszyć się prawdziwie regenerującym snem. Jednakże w tym kontekście niezastąpione okazują się produkty SleepMed – w porównaniu do poduszek innych marek posiadają znacznie więcej właściwości przekładających się na korzyści zdrowotne. Nie czekaj więc dłużej i zapoznaj się ze specyfikacją poszczególnych modeli poduszek SleepMed.

Ergonomiczny kształt poduszek SleepMed

Aby móc cieszyć się pełnym zdrowiem, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że standardowe modele poduszek rzadko kiedy skupiają się na kwestii ergonomii. Inaczej sprawa ta ma się jednak w przypadku produktów SleepMed. Powinniśmy bowiem pamiętać, że przeznaczeniem poduszki jest właściwe wsparcie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz głowy. Dlatego też odpowiednio dobrana poduszka musi cechować się ergonomicznym kształtem, a tym samym jak najlepszym dopasowaniem do krzywizn ciała i naszych potrzeb. Takimi właściwościami wyróżniają się właśnie poduszki SleepMed. Posiadają one specjalne profilowania, w które możemy umieścić naszą głowę, przygotowując się do snu. W ten sposób otrzymujemy odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, nawet przy zmianie pozycji wypoczynku. Poduszki SleepMed zapewniają stabilność głowy oraz karku zarówno w przypadku spania na prosto, jak i na boku.

Doskonałe właściwości stabilizujące produktów SleepMed w dużej mierze jednak zawdzięczamy wykorzystaniu odpowiedniego wypełnienia, jakim jest pianka termoelastyczna. Jest to bowiem materiał, który pod wpływem temperatury i ciężaru ciała, dostosowuje się do jego krzywizn. Tym samym doskonale także odciąża ciało i rozluźnia napięte stawy oraz mięśnie. Co więcej, poduszki SleepMed posiadają właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe, co sprawia, że są idealnym wyborem dla osób w trakcie leczenia czy rehabilitacji.

Poduszka SleepMed jako drugi najważniejszy element wyposażenia łóżkaWłaściwości hipoalergiczne poduszek SleepMed

Nie sposób nie wspomnieć także o właściwościach hipoalergicznych poduszek SleepMed. Materiały, a w tym właśnie pianka termoelastyczna, wykorzystywane w wypełnieniu tych produktów są bowiem oddychające, a tym samym sprzyjają zachowaniu optymalnej wentylacji wewnątrz poduszki. Takie zjawisko uniemożliwia więc gromadzenie się zanieczyszczeń, a przede wszystkim wilgoci i alergenów, które mogłoby ostatecznie prowadzić do rozwoju pleśni i drobnoustrojów. Zastosowane w poduszkach materiały są również pozbawione szkodliwych substancji decydujących o pogorszeniu się zdrowia użytkownika. Ponadto każda poduszka SleepMed wyposażona jest także w pokrowiec z zamkiem rozdzielczym, dzięki czemu możemy ją w łatwy i szybki sposób zdjąć oraz wyprać w pralce. Możliwość ta ponownie decyduje o zwiększeniu higieniczności naszego wypoczynku, pozbywając się ewentualnych zabrudzeń oraz zanieczyszczeń z powierzchni poduszki. Pranie pokrowca może odbywać się w temperaturze do 60 stopni Celsjusza i pozwala na zachowanie świeżości i trwałości produktu, przekładając się także na długą żywotność poduszki SleepMed.

Poduszka SleepMed Comfort Pillow

Wśród poduszek SleepMed na uwagę w szczególności zasługuje model Comfort Pillow. Jest to zdecydowanie produkt, który łączy wszystkie przedstawione wcześniej właściwości. Poduszka posiada bowiem ergonomiczny kształt, który umożliwia idealne dopasowanie się krzywizn głowy oraz karku do jej powierzchni. Dodatkowo zastosowana w niej pianka Visco reaguje na temperaturę ciała, uginając się w odpowiednich miejscach, a jednocześnie zapewniając pełną stabilność odcinka szyjnego kręgosłupa. Poduszka jest również wyposażona w specjalną taśmę 3D w swoim pokrowcu, której zadaniem jest zwiększenie przepływu powietrza wewnątrz wypełnienia, co przekłada się na wyższy poziom higieny snu. Stanowi zatem idealny wybór dla wszystkich, którzy wymagają czystego środowiska wypoczynku, a jednocześnie potrzebują dobrego wsparcia dla swojej głowy. To także dobre rozwiązanie zarówno dla śpiących na boku, jak i na plecach. W każdym z przypadków przynosi korzyści dla zdrowego wypoczynku.

Poduszka SleepMed Premium Pillow

Poduszka SleepMed Premium Pillow to z kolei model o bardziej uniwersalnym kształcie, dzięki czemu może zapewniać jeszcze lepsze dopasowanie do naturalnych krzywizn karku oraz głowy. Jest wykonana z pianki termoelastycznej o wysokiej gęstości, co przekłada się na większą zdolność do reagowania na temperaturę oraz ciężar ciała. Z drugiej strony jednak poduszka posiada wypełnienie o otwartej strukturze, która pozwala na swobodny obieg powietrza. W efekcie jesteśmy w stanie cieszyć się higienicznym wypoczynkiem, pozbawionym zanieczyszczeń, alergenów czy wilgoci. W utrzymaniu czystości snu dużym ułatwieniem jest również zdejmowalny pokrowiec, który śmiało można wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. O zakupie poduszki Premium Pillow powinni zatem pomyśleć alergicy, astmatycy czy osoby ze schorzeniami odcinka szyjnego kręgosłupa.

Poduszka SleepMed Supreme Pillow

W ofercie marki SleepMed możemy również znaleźć model Supreme Pillow. To produkt, który w odróżnieniu od pozostałych poduszek posiada dodatkowo w swoim wypełnieniu włókna węglowe. Ich zadaniem jest eliminacja skumulowanych na ciele użytkownika ładunków elektrycznych. Taki zabieg ma z kolei na celu zmniejszenie napięcia i stresu związanego z intensywnym trybem życia. Dzięki temu nasze ciało jest w stanie w pełni się zrelaksować, a my pozbywamy się problemu związanego z niemożnością zaśnięcia. Nasz sen jest także bardziej efektywny oraz regenerujący. Co więcej, poduszka posiada zdolność do redukcji nieprzyjemnych zapachów, dlatego też może doskonale sprawdzić się u osób mających problem np. z nadmierną potliwością. Wyróżnia się przewiewnością pozwalającą na swobodną wentylację wewnątrz wypełnienia, a tym samym umożliwia także regulowanie temperatury środowiska snu. W rezultacie użytkownik nie zmaga się ze zbyt wysoką temperaturą lub dużym chłodem utrudniającym zasypianie.

Poduszki SleepMed stanowią więc nie tylko dodatek do łóżka, ale przede wszystkim istotny element kształtujący jakość naszego snu. Ich ergonomiczny kształt oraz właściwości hipoalergiczne pozwalają się cieszyć regenerującym wypoczynkiem pod każdym względem. Poza tym poduszki SleepMed wyróżniają się na tle standardowych modeli, które nie są oparte na odpowiednich materiałach stabilizujących ciało oraz wskazujących na wysoki poziom higieny snu.