Komfortowy i efektywny sen zależy przede wszystkim od odpowiednio dopasowanego od indywidualnych preferencji modelu materaca. Pod uwagę bierze się czynniki takie, jak waga, wzrost czy stan zdrowia. Na rynku znajduje się wiele produktów, które posiadają liczne właściwości, w tym popularne materace sprężynowe. Cechy danego produktu uzależnione są od typu użytego wypełnienia, czyli rodzaju sprężyn. Jakie posiadają właściwości? 

Czym są materace sprężynowe?

Materace sprężynowe należą do klasycznego typu produktów, które do tej pory są niezwykle często wybierane przez użytkowników, a wszystko to za sprawą licznych cech! Wkład oparty na bazie sprężyn posiada wiele wspólnych cech, w tym:

  • trwałość,
  • higieniczność,
  • redukcję drgań,
  • odporność na odkształcenia,
  • wysoką elastyczność punktową,
  • odpowiednie wspieranie kręgosłupa.

Z uwagi na to, renomowany producent materacy, jakim jest Hilding Anders zastosował w swoich produktach niezwykle nowoczesne rozwiązanie, które wyróżnia się pod wieloma względami. Są to materace do spania, których to wkład oparty na sprężynach gwarantujących niezwykle komfortowy wypoczynek oraz ułatwiających regenerację ciała w czasie snu.

Dlaczego warto wybrać materace sprężynowe?

Materace sprężynowe - gwarancja komfortowego snuMaterace sprężynowe znajdujące się w ofertach lokalnych sklepów wyróżniają się pod wieloma względami, głównie poprzez zastosowanie różnego rodzaju sprężyn, które zostały osadzone w indywidualnych kieszonkach. Umożliwia to pracę materaca tylko w miejscu ucisku oraz zapewnia niezwykle wysoką elastyczność punktową. Jednak dla kogo polecane są materace sprężynowe i dlaczego warto je wybrać? Otóż każdy człowiek jest inny, a niezwykła różnorodność w produktach z wypełnieniem sprężynowym sprawa, że każdy może znaleźć coś dla siebie! W ofercie znaleźć można materace takie jak Hilding Cha-Cha, który idealnie sprawdzi się u alergików, par, oraz osób starszych. Wyróżnia się przystosowaniem dwóch stron do użytkowania oraz dwiema twardościami. Jeśli chodzi o wkład, to wewnątrz oprócz 7-strefowej sprężyny kieszeniowej znaleźć można elastyczną, sprężystą i doskonale przepuszczającą powietrze piankę Velvet Touch oraz dwie warstwy maty filcowej, której zadaniem jest zwiększenie żywotności materaca poprzez oddzielenie pianki Velvet Touch od sprężyn. Innym przykładem jest Hilding Tango – materac przeznaczony dla alergików, osób starszych oraz cierpiących na bóle kręgosłupa. Cechuje się dwiema twardościami oraz przystosowaniem obu stron do użytkowania. Wewnątrz znaleźć można antyalergiczna piankę lateksową, wysokoelastyczną piankę HR oraz 7-strefową sprężyną kieszeniową. Każdy materac posiada wyjątkowe właściwości, w tym Hilding Pasodoble. Posiada on status wyrobu medycznego oraz właściwości prozdrowotne, które w pozytywny sposób wpływają na kręgosłup użytkownika. Umożliwia to znaczące odciążenie, ustabilizowanie w czasie snu oraz zniwelowanie dolegliwości bólowych, które wynikać mogą z wszelkiego rodzaju schorzeń kręgosłupa. W jego wnętrzu znaleźć można nie tylko 7-strefową sprężyną kieszeniową, ale także antyalergiczne i wzmacniające włókno kokosowe, włókno sizal oraz plastyczną piankę FlexiFoam.

Materace sprężynowe to najwyższej jakości produkty, które zagwarantują komfortowy i efektywny sen każdemu. Niezależnie od wagi, stanu zdrowia czy preferowanej twardości. Materace sprężynowe idealnie spiszą się w sypialni każdego człowieka, a to wszystko za sprawa licznych cech, które posiadają poszczególne modele.