Sypialnia stanowi miejsce dla komfortowego odpoczynku, które jest wolne od problemów dnia codziennego. Wyposaża się ją w komfortowe łóżko oraz odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika materac. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na zakup materaca, a powody są różne – zbyt małe mieszkanie na duże łóżko lub częste wyjazdy w delegację. Co zatem zrobić, aby mimo wszystko efektywnie wyspać się na każdej powierzchni? Idealnym rozwiązaniem będzie materac nawierzchniowy! 

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe stanowią idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce podnieść jakość swojego snu bez konieczności zakupu nowego materaca. Jego innowacyjne cechy – zarówno wspólne dla wszystkich materacy tego typu, jak i wynikające indywidualnie z dobranego wkładu pozwalają na komfortowy sen na każdej powierzchni. Jednak czym tak naprawdę jest materac nawierzchniowy? Otóż jest to kilkucentymetrowa mata, której wkład stanowi innowacyjna pianka stworzona przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu materac nawierzchniowy charakteryzuje się:

  • lekkością,
  • zmianą twardości podłoża,
  • sprężystością,
  • wysoką oddychalnością,
  • wysoką higienicznością.

Jakie cechy posiada materac nawierzchniowy? 

Materace nawierzchniowe - poznaj zastosowanie!Cechy materaca nawierzchniowego wynikają przede wszystkim z wkładu. To właśnie on, a raczej wybrana przez producent pianka wpływa na wynikające z niego właściwości. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie materace nawierzchniowe od Hilding Anders cechują się:

  • antyalergiczność wynikająca z materiałów nieuczulających oraz hamujących rozwój szkodliwych mikroorganizmów,
  • zdejmowanym pokrowcem, który można wyprać,
  • przystosowaniem obu stron materaca do użytkowania,
  • dopasowaniem się do stelaży z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.

Wśród materacy nawierzchniowych wyróżnić można trzy modele. Pierwszym z nim jest Hilding Alt, który znacząco mniejsza twardość podłoża, a wszystko to a sprawą dopasowującej się do kształtu ciała użytkownika pianki termoelastycznej. Odpowiada ona za wyjątkową miękkość oraz uczucie otulenia, przy jednoczesnym reagowaniu na temperaturę ciała. W środku znaleźć można także piankę FlexiFoam, która odpowiada za elastyczność i plastyczność. Natomiast do materacy znacząco zwiększającym twardość podłoża należy Hilding Bass. W jego wnętrzu zastosowano sztywną piankę Velvet Touch, która dodatkowo cechuje się wysoką elastycznością, sprężystością i przepuszczalnością powietrza. Produktem pośrednim, czyli o średniej twardości jest Hilding Tenor, który posiada piankę FloFom – termoregulacyjną piankę zapewniającą doskonałe podparcie dla kręgosłupa oraz zapewniającą odprężenie i regenerację mięśni.

Materac nawierzchniowy – zastosowanie

Materace do spania powinny zapewniać efektywny i regeneracyjny sen. Nic zatem dziwnego, że materace nawierzchniowe są dedykowane przede wszystkim osobom śpiącym na kanapie lub niewygodnym i wysłużonym materacu. Umieszczenie na takiej powierzchni materaca nawierzchniowego pozwala znacząco zwiększyć komfort wypoczynku oraz wyeliminować wszelkie nierówności. Polecane są także osobom, które chcą ochronić materac główny przed zabrudzeniem oraz zwiększyć jego trwałość. Największym atutem materaca piankowego jest fakt, że dzięki niesamowitej lekkości i możliwości rolowania można go zabrać ze sobą wszędzie – na wakacje czy w delegację. Umożliwi to zwiększenie komfortu wypoczynku na hotelowym materacu i sprawi, że czas nawet sen poza domem może być komfortowy!

Materace nawierzchniowe zapewniają równie efektywny sen, jak klasyczne materace od Hilding. Widoczne różnice w każdym modelu sprawiają, że każdy człowiek może wybrać odpowiedni materac i zabrać go w podróż lub umieścić na swoim łóżku czy kanapie Materace nawierzchniowe mają szerokie zastosowanie i idealnie sprawdzą się w każdym domu.