Niestety dolegliwości bólowe kręgosłupa są coraz częściej pojawiającym się problemem, który może nam utrudniać zarówno funkcjonowanie w ciągu całego dnia, jak i spokojne przespanie nocy. Jakie materace dla osoby z bólem kręgosłupa będą najlepsze? Podpowiadamy na co koniecznie należy zwrócić uwagę!

Materac z matą kokosową

Mata kokosowa w materacu niesie ze sobą bez wątpienia wiele korzyści. Jedną ze szczególnie istotnych zalet tego typu wkładu będzie fakt, że gwarantuje ona naprawdę stabilne podparcie całego ciała, co będzie ważne dla osób, które borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Jednym z modeli, gdzie znajdziemy właśnie ten wysokiej jakości materiał jest Hilding Lambada. Został on wyprodukowany na bazie wysokiej jakości sprężyn kieszeniowych. Za sprawą tego, że każda sprężyna została tutaj umieszczona w osobnej kieszeni całość reaguje na nacisk w sposób bardzo indywidualny i ugina się jedynie w miejscach, gdzie nacisk rzeczywiście jest wywierany. Za komfort odpowiada w tym przypadku również wysokoelastyczna pianka HR oraz zastosowany jednostronnie blat lateksu.

Wybierz model o dwóch twardościach

Ulga w dyskomforcie - materace dla osoby z bólem kręgosłupaŚwietnym rozwiązaniem, bez dwóch zdań może okazać się tutaj również materac, który ma aż dwie twardości, jak Hilding Tango. Również należy on do modeli kieszeniowych, które świetnie przystosowują się do naszego kształtu ciała, lecz jak zostało już wspomniane – siłę podparcia można dostosowywać do naszych bieżących potrzeb – doskonale zdajemy sobie sprawę, że mogą one się zmieniać, dlatego do wyboru mamy twardość H2 lub H3. Wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, dzięki czemu w sposób bardzo indywidualny reaguje na nacisk wywierany przez poszczególne partie naszego ciała, jak chociażby głowa, barki czy też uda. Nie możemy zapomnieć o wysokiej jakości piankach, jak FlexiFoam czy też pianka wysokoelastyczna, które jednocześnie prawidłowo podtrzymują ciało, lecz też zapewniają komfort na najwyższym poziomie.

Kiedy zdecydować się na model typu Multipocket?

W przypadku osób, które borykają się z dolegliwościami bólowymi bez wątpienia świetnie sprawdzą się też materace multipocket, jak chociażby Hilding Flamenco. Od klasycznych modeli kieszeniowych odróżnia je fakt, że posiadają one zdecydowanie większą ilość sprężyn o malutkiej średnicy, w związku z czym w sposób jeszcze bardziej indywidualny reagują na nacisk. Dzięki temu, że został wzbogacony o piankę lateksową oraz wysokoelastyczną, co dało szansę uzyskać aż dwie twardości w jednym materacu. Bez wątpienia świetnie pomoże w walce z dolegliwościami bólowymi, które są w stanie porządnie dać nam się we znaki. Dlatego nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba postawić na najwyższej jakości produkty.

Materace, które mają przynieść ulgę w przypadku wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowych powinny stanowić gwarancję najwyższej jakości i tak bez wątpienia jest w przypadku wyżej wymienionych produktów.