Wiele osób zastanawia się czym są materace nawierzchniowe i jak można ich używać. To produkt przypominający wyglądem materac bazowy, jednak jego grubość znacznie się różni. Ma zazwyczaj 4 – 8 cm wysokości i spełnia różne funkcje, w zależności od użytego do jego produkcji materiału. To uniwersalny produkt, który zmieści się w każdym domu i może znacznie podwyższyć komfort Twojego snu. 

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy 180×200 to zwyczajnie cieńsza wersja materaca bazowego. Zazwyczaj wykonany jest z różnego rodzaju pianek, lub lateksu. Ze względu na to, że jest cienki, nie mieści wewnątrz sprężyn tak jak tradycyjne modele. Jest bardzo lekki i łatwy w transportowaniu – możesz zwinąć produkt i przewieźć w wybrane przez Ciebie miejsce. Rolą materaca nawierzchniowego jest zabezpieczenie powierzchni przed zabrudzeniami i zużyciem. Możesz położyć go na zupełnie nowy materac bazowy, by przedłużyć jego żywotność i zadbać o higienę snu. Materac nawierzchniowy wyrównuje także podłoże, na którym śpisz. To idealne rozwiązanie, jeśli noc spędzasz na wersalce, czy kanapie, które nie są przystosowane do wielogodzinnego wypoczynku. Dzięki niemu możesz także stopniować twardość obecnego podłoża. Stosując produkt, z łatwością zmienisz zbyt twardą kanapę w wygodne miejsce do spania, czy sprawisz, że wysłużone podłoże stanie się stabilne. Materac nawierzchniowy zwiększa komfort snu i sprawia, że jest on bardziej jakościowy. Jeśli lubisz podróżować, a wycieczki pod namiot to Twoja ulubiona forma wypoczynku to warto zastąpić karimatę materacem nawierzchniowym, który będzie zdecydowanie wygodniejszy.

Materac nawierzchniowy - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Przede wszystkim powinieneś zastanowić się, do czego chcesz go używać. Jeśli chcesz sprawić, że podłoże będzie bardziej stabilne, wybierz model, który jest bardzo twardy, lub twardy. Natomiast na zbyt sztywne powierzchnie nada się średnio twardy, lub miękki materac nawierzchniowy. Im grubszy produkt, tym większy efekt. Materac musisz dopasować także do wymiarów Twojego bazowego podłoża. Rynek pełen jest różnego rodzaju produktów, które mają odrębne właściwości. Znajdziesz modele stworzone z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej, czy lateksu. To od Ciebie zależy, który model wybierzesz. Jeśli jesteś alergikiem, nie musisz się martwić. Większość materacy nawierzchniowych to produkty antyalergiczne, wyposażone w pokrowiec i stworzone z materiałów, które nie nasilają alergii.

Wybieraj odpowiedzialnie

Zakup materaca nawierzchniowego jest jednak odczuwalnym wydatkiem – nie warto jednak na nim oszczędzać. Sięgaj po produkty sprawdzonych firm, które tworzą solidne materace. Świetnym produktem jest Hilding Bass – został stworzony z pianki i poleca się go osobom preferującym twarde powierzchnie i tym, które chcą zwiększyć stabilność obecnego podłoża. Wysokoelastyczna pianka zapewnia zarówno solidne podparcie dla kręgosłupa, jak i wygodę. Jest bardzo sprężysta i idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała. To produkt w pełni bezpieczny dla alergików, którego pokrowiec możesz regularnie prać.

Materace nawierzchniowe to wyjątkowe produkty, które znajdą zastosowanie w niemalże każdym domu. Warto zastanowić się nad ich zakupem, by w końcu móc spać wygodnie!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/