Każdy spędza w łóżku średnio ⅓ swojego życia, a nocny wypoczynek jest uznawany, jako jedna z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka. Warto więc zadbać o to, by był on zdrowy i efektywny. Będzie to możliwe między innymi dzięki odpowiednio dobranemu podłożu do snu. 

Zakup nowego materaca – na co zwracać uwagę?

Jak można się domyślać, dla każdego określenie „idealny materac” oznacza coś innego. Różnice wynikają z wagi, budowy ciała, przyzwyczajeń, czy osobistych preferencji. Nie zawsze warto więc kierować się opiniami – kupując materac należy zwracać uwagę na kilka istotnych aspektów, które decydują o tym, czy podłoże jest odpowiednie dla danej osoby, czy też nie.

  • Rodzaj wypełnienia. Preferujesz podłoże, w którym pierwsze skrzypce gra pianka termoelastyczna? A może zależy Ci na antybakteryjnych i antyalergicznych właściwościach pianki lateksowej? Wybór należy do Ciebie.
  • Twardość. Producenci, aby ułatwić użytkownikom wybór, korzystają z ujednoliconej tabeli określającej twardość wyrobu w odniesieniu do masy ciała użytkownika. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik – szalenie istotne jest również to, jakie preferencje ma dana osoba.
  • Rozmiar zależy od tego, jak dużych rozmiarów jest sypialnia. W sypialni dwuosobowej, świetnie sprawdzi się materac piankowy 140×200, natomiast w niewielkim pokoju jednoosobowym – podłoże o wymiarach 80×200.

Materac piankowy – u kogo się sprawdzi?

  • Dla kogo materac piankowy?U sportowców. Osoby, które intensywnie i często trenują potrzebują możliwie jak najszybszej regeneracji mięśni i stawów. Materac piankowy doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała i redukuje naciski, a w efekcie minimalizuje dolegliwości bólowe wynikające z przetrenowania.
  • U seniorów. Materace piankowe doskonale podpierają kręgosłup, a mimo to są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dzięki tym dwóm cechom seniorzy mogą zasypiać i budzić czując się jak na miękkiej chmurce, a jednocześnie nie odczuwać nieprzyjemnych dolegliwości bólowych związanych ze snem na źle dobranym podłożu.
  • U dzieci i nastolatków. Przystępna cena, wsparcie dla rozwijającego się kręgosłupa, duża uniwersalność i komfort użytkowania – czyż nie brzmi to jak definicja idealnego materaca dla dorastających pociech? Materac piankowy jest dla nich idealnym wyborem.
  • U osób obłożnie chorych. Pewne choroby i schorzenia wymuszają na pacjencie, by ten pozostawał w łóżku niemal przez cały dzień. Nie trzeba chyba mówić, że w takiej sytuacji dobór odpowiedniego materaca jest tym bardziej konieczny. Materac piankowy jest dla takich osób doskonałym rozwiązaniem, ponieważ ma właściwości przeciwodleżynowe, a ponadto może być wykorzystywany na stelażach z regulacją zagłówka i podnóżka.

Materace piankowe to dopracowane produkty, które nie bez powodu są tak popularne w ostatnim czasie. Stale zdobywają nowych zwolenników i z pewnością będą wysoko na liście bestsellerów jeszcze przez długie lata.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/