Zdrowy sen jest podstawą funkcjonowania każdego z nas. Zastanawiasz się nad zakupem materaca i bierzesz pod uwagę modele sprężynowe? Dowiedz się jakie rodzaje wypełnień oferują materace sprężynowe i czy produkt lutego typu sprawdzi się w Twojej sypialni!

Jakie są rodzaje materacy sprężynowych? 

Materace sprężynowe można podzielić ze względu na rodzaj sprężyn użytych do ich produkcji. Najpopularniejszymi są modele bonellowe, kieszeniowe i multipocket. Pierwsze z nich zbudowane zostały z tradycyjnych sprężyn. Natomiast materace kieszeniowe wkład swój opierają na sprężynach kieszeniowych, które zamknięte są w osobnych kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac działa na nacisk tylko w miejscu, w którym jest on wywierany. Oznacza to, że niweluje wszelkie drgania powstające na jego powierzchni. Jeszcze bardziej innowacyjnym rozwojem jest materac multipocket, który charakteryzuje się większym zagęszczeniem sprężyn. Każda z nich pracuje osobno, dlatego materac wyróżnia się elastycznością punktową. Materace sprężynowe są niezwykle trwałe i pozwalają na zachowanie prawidłowej pozycji kręgosłupa w trakcie snu. Często dodatkowo wyposażone są w 7 stref twardości, co oznacza, że materac podzielony jest na 7 stref i każda w inny sposób popiera daną partię ciała.

Na co warto zwrócić uwagę podczas kupna materaca?

Jaki warto wybrać materac sprężynowy?Kupując nowe podłoże do spania, musimy przede wszystkim oprócz jego wypełnienia zwrócić uwagę na twardość. Dopasowuje się ją na podstawie wagi użytkowników, dla tych o wadze podwyższonej zalecamy modele twarde, dla osób o wadze do 60 kg modele miękkie. Kluczowy jest także rozmiar materaca. Komponując wyposażenie sypialni dla singla, materac sprężynowy 90×200 będzie już odpowiednim rozmiarem, natomiast w przypadku materaca dla par warto postawić model o wymiarze od 140×200 cm lub 160×200 cm, lub 180×200 cm. Ponadto kupując materac, stawiajmy na produkty, na które producenci oferują wieloletnie gwarancje, daje nam to pewność, że materac posłuży przez wiele lat. Dobrym rozwiązaniem jest także zdejmowany pokrowiec, z możliwością jego wyprania w pralce. Ułatwia to zachowanie higieny w łóżku.

Nie zapominaj o poduszce

Mając już wybrany materac, pamiętaj o poduszce. Często zapominamy, jak ważny jest jej właściwy wybór. To na niej spoczywa nasz kark i głowa przez całą noc. Zazwyczaj śpimy na modelu, który nam nie służy, a z tego powodu budzimy się z bólem głowy lub szyi. Dlatego stawiaj na produkty, które zagwarantują zdrowy i bezpieczny sen każdej nocy. Wybierając poduszkę, ważna jest pozycja, w jakiej odpoczywamy w nocy. Inne poduszki sprawdzą się dla osób śpiących na brzuchu, a inne dla tych na plecach. Ponadto dla użytkowników z alergiami zaleca się poduszki z wypełnienia syntetycznego, które nie będzie ich uczulać. Natomiast dla fanów ekologii i dbania o środowisko dobrym rozwiązaniem będzie poduszka naturalna.

Materace sprężynowe dzięki swoim różnorodnym właściwościom sprawdzą się w wielu sypialniach. Przed udaniem się do sklepu zapoznaj się z tym jakie rozwiązania oferują producenci. Pozwoli to na ułatwienie zakupów i wybranie produktu, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/