Średnio każdy z nas na sen przeznacza aż ⅓ swojego życia. Warto zatem spędzić ten czas w komfortowych warunkach, których nie zapewni nam żadna wersalka czy sofa z funkcją spania. W tej sytuacji najlepiej postawić na sprawdzone materace wysokiej jakości wyróżniające się korzystnym wpływem na zdrowy sen. A czym on jest?

Czym jest zdrowy sen? 

Sen stanowi fizjologiczną czynność, która powinna trwać średnio osiem godzin dziennie w przypadku osób dorosłych. Jest on niezwykle ważny, gdyż wpływa na liczne procesy zachodzące w naszym organizmie, w tym przyspiesza metabolizm, a także zwiększa odporność oraz zdolności poznawcze. Jednak, aby móc czerpać korzyści z prawidłowego wysypiania się, w pierwszej kolejności należy zadać o zdrowy sen, czyli taki, po którym rano budzimy się wypoczęci i pełni energii. Pomóc w tym może wdrożenie kilku zasad dotyczących właściwej higieny, do których zaliczyć można:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji 3 godziny przed położeniem się do łóżka,
  • unikanie używek w godzinach wieczornych oraz drzemek w ciągu dnia,
  • skomponowanie łóżka, które jest wskazane, np. w materace Fit.4.Sleep.

Czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep? 

Zdrowy sen a materace Fit.4.SleepMaterace Fit.4.Sleep to unikalna gama produktów, która została stworzona specjalnie w celu zagwarantowania nam spokojnego i komfortowego wypoczynku. Wyróżniają się przede wszystkim właściwościami antyalergicznymi, a także wysokim stopniem wentylacji, co minimalizuje ilość gromadzonych alergenów oraz wilgoci. Oprócz tego zostały wyposażone w innowacyjną piankę wysokoelastyczną (materace piankowe) lub nowoczesne sprężyny kieszeniowe (materace sprężynowe), które gwarantują liczne, zwiększające jakość i efektywność snu cechy. Co więcej, każdy model posiada certyfikat AEH potwierdzający wysoką jakość produktu oraz wyposażono je w higieniczne pokrowce z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowych warunkach. Warto również zaznaczyć, że Fit.4.Sleep w swojej ofercie ma do wyboru modele o różnej długości oraz szerokości, w tym materace 80×200 czy też materace 90×200 cm, które idealnie sprawdzą się w mniejszych sypialniach. Dostępne są także produkty o wymiarach 120×200, 160×200 czy 180×200 cm.

Zdrowy sen – jak wpływają na niego materace Fit.4.Sleep? 

Materace Fit.4.Sleep korzystnie wpływają na zdrowy sen, gdyż poprzez unikalne właściwości umożliwiają prawidłowe dopasowanie się do anatomicznego kształtu ciała użytkownika. W ten sposób odpowiadają za wsparcie sylwetki w newralgicznych punktach, tym samym przyczyniając się do najlepszej regeneracji mięśni. Co więcej, wykorzystanie ich w swoim łóżku pozytywnie wpłynie na jakość i długość wypoczynku, a wszystko to poprzez zagwarantowanie ciągłości snu.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest spokojny i zdrowy sen. W końcu to właśnie on odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz dobre samopoczucie. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w wysokiej jakości materace Fit.4.Sleep i zapewnić sobie efektywny wypoczynek w komfortowych warunkach!