Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sen stanowi pierwotną potrzebę fizjologiczną, na którą średnio przeznaczamy aż ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, już dziś warto zadbać o to, aby nasz wypoczynek był zdrowy i efektywny. Umożliwić to może przede wszystkim stosowanie się do zasad higieny snu oraz wyposażenie swojej sypialni w materac. 

Czym jest higiena snu? 

Higiena snu to nic innego, jak zbiór zasad, norm oraz zachowań, których przestrzeganie jest w stanie zapewnić nam zdrowy i spokojny wypoczynek. W końcu zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się w pełni sił oraz dobrym humorze możliwe jest tylko, jeśli odpowiednio zadbamy o jakość i komfort w czasie wypoczynku. Warto również zaznaczyć, że sam sen jest niezwykle wrażliwy na bardzo wiele czynników, dlatego warto pamiętać o tym, aby:

  • zwracać uwagę na rodzaj spożywanych produktów na kolację,
  • unikać drzemek w ciągu dnia,
  • zrezygnować z wszelkich substancji pobudzających wieczorem (np. kawa, alkohol).

Dlaczego materac jest taki ważny? 

Jak spać, aby się wyspać? Poznaj najważniejsze zasady higieny snu!Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję w czasie snu pełni materac. Otóż poprzez swoją unikalną budowę oraz właściwości, jest w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika, przez co gwarantuje właściwe wsparcie dla całej sylwetki oraz kręgosłupa, a także jest w stanie korzystnie wpłynąć na regenerację mięśni. Jednak, aby materac naturalny 80×200 był w stanie prawidłowo spełniać, swoją rolę, to musi być w odpowiedni sposób dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika. Co więcej, przy jego wyborze warto pod uwagę wziąć:

  • właściwości antyalergiczne,
  • optymalną wentylację wnętrza,
  • rozmiar,
  • rodzaj wypełnienia.

Jakie inne produkty do spania wpływają na jakość snu? 

Materac stanowi główny element wyposażenia łóżka, jednak niejedyny. Jak się okazuje, na jakość i komfort naszego snu wpływa także wiele innych produktów do spania, a wśród nich wyróżnia się:

Warto również pamiętać, że na jakość wypoczynku wpływają inne czynniki, takie jak sposób urządzenia sypialni, aktywność fizyczna czy unikanie drzemek w ciągu dnia.

Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni sił umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Zatem już dziś zadbajmy o zdrowy sen i postawmy na odpowiednio skomponowane łóżko!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.