W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę zwracamy na skórę i włosy. Ich stan jest szczególnie ważny dla kobiet, gdyż w naturalny sposób podkreślają piękno. Jednak, czy wiemy, w jaki sposób najlepiej zadbać o ich wygląd? Sekret tkwi w dwóch najważniejszych kwestiach, czyli zdrowym wypoczynku i domowym spa. 

Domowe spa – idealne zabiegi na poprawę stanu skóry

Skóra to wierzchnia powierzchnia całego ciała, jednak w zależności od miejsca, może różnić się stopniem owłosienia czy grubością. Warto również zauważyć, że m.in. na dłoniach są bardziej narażone na przesuszenie. Z uwagi na to, warto już dziś wiedzieć dokładnie, jak zadbać o jej stan! Oprócz dokładnego oczyszczenia i regularnego peelingu warto przede wszystkim pamiętać o dogłębnym nawilżeniu. W tym celu należy stosować specjalne kremy, które mają specjalne przeznaczenie, np. do twarzy, całego ciała czy dłoni. Oprócz tego bardzo ważnym elementem pielęgnacji są maseczki. Najczęściej nakłada się je na twarz, szyję i dekolt, jednak możemy kupić oraz zrobić w domu również te na stopy czy dłonie.

Jak zadbać o zdrową skórę i lśniące włosy?Domowe spa – idealne zabiegi na lśniące włosy

Wiemy już jak zadbać o skórę – jednak jak wygląda domowe spa w przypadku włosów? Wielu z nas wydaje się, że mycie szamponem i odżywki starczą. Jak się okazuje, niekoniecznie. W pierwszej kolejności należy dokładnie rozczesać włosy. Następnie opłukujemy je wodą letnią – nie może być zbyt ciepła ani zbyt zimna, gdyż wówczas negatywnie wpływa na włosy. Kolejnym krokiem jest umycie szamponem, dokładne opłukanie i nałożenie maski. Zaleca stosować ją 1-3 w tygodniu. Po jej spłukaniu przychodzi czas na wycieranie. Nie wolno pocierać włosów, gdyż zwiększa to ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia, tylko delikatnie odsączamy z wody miękkim ręcznikiem. Na koniec nakładamy odżywkę, którą warto stosować po każdym umyciu głowy.

Jak sen wpływa na stan skóry i włosów?

Drugim czynnikiem, który w znaczący sposób wpływa na zdrową skórę i lśniące włosy jest zdrowy sen. Charakteryzuje się on wysoką jakością oraz odpowiednią długością, a rozpoznać go można po tym, że rano budzimy się wypoczęci i pełni energii. Jak się okazuje, podczas snu organizm zwiększa przepływ krwi w skórze, co nadaje jej zdrowy blask. Co więcej, zmniejszają się cienie pod oczami lub opuchliznę w okolicy oczy. Warto również zaznaczyć, że zdrowy wypoczynek zapobiega łamliwości i wypadaniu włosów. Jednak, aby zapewnić sobie efektywny sen, należy w pierwszej kolejności zadbać o jego wyposażenie, czyli materac do spania. To właśnie on gwarantuje najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz odpowiada za prawidłową regenerację mięśni.

Wielu z nas ciągle zapomina o tym, jak ważną rolę odgrywa sen – w końcu to właśnie on pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jak się okazuje, dodatkowo pozwala nam zadbać o zdrową skórę i lśniące włosy.

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: