Jesteś w trakcie poszukiwań wygodnego i funkcjonalnego materaca sprężynowego? Dobrze trafiłeś/aś! Produkty najwyższej jakości można kupić online lub w sklepie stacjonarnym materace Hilding we Wrocławiu, a także materace Hilding w Gliwicach.   

Budowa materaca sprężynowego

Materace sprężynowe są produktami, które królują na rynku już od jakiegoś czasu. Przeszły jednak dość dużą metamorfozę, dzięki której są zdecydowanie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne. To wszystko za sprawą ich budowy, która opiera się na niesamowitych sprężynach kieszeniowych lub multipocket. Każdy element ruchomy znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu może pracować w pełni indywidualnie. Podłoże charakteryzuje się więc dużą elastycznością punktową i jest w stanie doskonale dopasować się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. To jednak nie wszystko – we wnętrzu materaca znajdują się również różnego rodzaju pianki, czyli najszybciej rozwijające się surowce na świecie. W procesie produkcji wykorzystuje się komponenty termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe, które doskonale ze sobą współpracują, podwyższają komfort użytkowania wyrobu i amortyzują działanie sprężyn.

Materac sprężynowy - wygoda i funkcjonalność dostępna w Twoim mieście!Sprężyny multipocket czy kieszeniowe – które wybrać?

W ofercie sprężynowych podłoży do snu znajdują się dwa, odrobinę różniące się od siebie rodzaje produktów.

  • Materace multipocket to najnowocześniejsze propozycje, które zachwycają konsumentów innowacyjnością. Sprężyny wypełniające kieszonki mają bardzo niewielką średnicę. Oznacza to, że znajdują się we wnętrzu materaca w sporym zagęszczeniu, a tym samym doskonale reagują na wywierane przez osobę śpiącą naciski. Właśnie dzięki temu podłoże doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika i zapewnia mu wygodę przez całą noc.
  • Materace kieszeniowe to produkty zbudowane bardzo podobnie do wyrobów wymienionych wcześniej, są to jednak nieco bardziej tradycyjne propozycje i nieco bardziej przystępne cenowo. W tym przypadku każda sprężyna również znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu pracuje w pełni indywidualnie. Różnicą jest fakt, iż komponenty mają dużo większą średnicę, a w efekcie nie dopasowują się do ciała aż tak dobrze.

Najważniejsze zalety materacy sprężynowych

Podłoża sprężynowe mają wiele zalet. Jedną z najczęściej wymienianych jest fakt, iż są niesamowicie odporne na odkształcenia. Ich specyficzna budowa i uginanie się jedynie w miejscu nacisku sprawia, że materac zyskuje na wytrzymałości. Na uwagę zasługuje również ich sprężystość. Choć wydawać by się mogło, że przez sprężyny będą twarde i niewygodne, to rzeczywistość jest zupełnie inna! Świetnie sprawdzą się w niemal każdej sypialni. Niezaprzeczalnym atutem jest również spory wybór rozmiarów podłoża. Produkty te są dostępne w wielu różnych twardościach. Z materaca sprężynowego może więc korzystać zarówno osoba, która preferuje sen na miękkim podłożu, jak i taka o większej masie ciała, która szuka wyrobu bardzo twardego.

Zakup nowego podłoża do snu to niemała inwestycja, ale z pewnością jest tego warta. Komfort wypoczynku na odpowiednio dobranym materacu jest ogromny.