Maluszek w pierwszych miesiącach swojego życia może przesypiać nawet 16-18 godzin na dobę. To naprawdę długi czas, który dziecko spędza w jednej pozycji, dlatego trzeba zadbać o jakościowe podłoże. W tej roli sprawdzić się może materac dla dziecka, jakim jest Hilding Kołysanka. Reprezentuje on wszystkie cechy, jakie powinien mieć dobry materac dla dziecka. W jaki sposób? 

Jakie cechy powinien mieć materac dla dzieci?

Wybierając materac należy brać wiele czynników pod uwagę, między innymi wagę, preferowaną twardość oraz stan zdrowia użytkownika. Jednak okazuje się, że wybór materacy zależy również od wieku osoby, która będzie z niego korzystała. To właśnie z uwagi na ten fakt powstały materace Hilding, które są specjalnie dedykowane najmłodszym. Do nich zalicza się Hilding Kołysanka, która jest niezwykle komfortowym materacem, ale o tym później. Dla każdego rodzica najważniejsze jest, aby materac dla dziecka zapewniał mu bezpieczeństwo oraz miał szereg specjalistycznych cech, które wpłyną w pozytywny sposób na sen oraz rozwój dziecka. Zalicza się do nich:

  • odpowiednia twardość,
  • prawidłowa wentylacja,
  • antyalergiczność,
  • odporność na wilgoć,
  • prawidłowe podparcie kręgosłupa,
  • higieniczność,
  • pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Do materacy spełniających powyższe cechy, a nawet oferujący więcej należy Hilding Kołysanka. Czym się charakteryzuje?

Właściwości Hilding Kołysanka 

Idealny materac dla dziecka - poznaj Hilding KołysankaHilding Kołysanka należy do wyjątkowych materacy wyprodukowanych przez firmę Hilding Anders. Ten materac dla dziecka sprawdza się idealnie, zapewniając odpowiednio zdrowy, efektywny oraz komfortowy sen. Wszystko to zawdzięcza specjalnemu wkładowi, który składa się z innowacyjnej pianki FlexiFoam. Cechuje się ona wysoką elastycznością oraz plastycznością, a jej gęsta struktura umożliwia dopasowanie się do kształtu ciała maluszka. W ten sposób idealnie podpiera kręgosłup, umożliwiając mu prawidłowy rozwój. Wnętrze Hilding Kołysanka zawiera także matę kokosową, która umożliwia lepsze przepuszczanie powietrza oraz chroni materac przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów. Gwarantuje to bezpieczny, zdrowy oraz niezwykle higieniczny sen dziecka. Dodatkowo mata kokosowa podwyższa twardość materacyka, jednocześnie zapewniając mu odpowiednią sprężystość i elastyczność. Materace do spania od Hilding tworzone są z antyalergicznych i niezawierających szkodliwych dla zdrowia substancji, dzięki czemu stanowią bezpieczne rozwiązanie dla najmłodszych. Oprócz antyalergiczności materac Hilding Kołysanka cechuje się także pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka, a także posiada możliwość wybrania wodoodpornego pokrowca. Same pokrowce są przyjemne i delikatne w dotyku, w sam raz dla skóry maluszka, a także posiadają dziecięce wzory. Z łatwością można je ściągnąć z materaca i wyprać, przez co sam materac jest niezwykle łatwy do utrzymania w czystości. Wartym uwagi jest również fakt, że materac Hilding Kołysanka można obrócić, ponieważ obie jego strony przeznaczone są do użytkowania. Czynność ta zwiększa trwałość materaca oraz zapewnia odpowiednią wentylację.
Hilding Kołysanka to nieodzowny element dziecięcego pokoju. Oferuje nie tylko komfortowy sen, ale również w późniejszym czasie może zapewniać miejsce do leżakowania lub zabaw dla maluszka.