Jeżeli zmagamy się z problemami z kręgosłupem, na pewno niejednokrotnie doświadczyliśmy nieznośnego bólu pleców, zaraz po przebudzeniu. Odpowiedni materac powinien zapewnić nam nie tylko długi, ale przede wszystkim wygodny sen. Niestety, nie wszystkie łóżka są przystosowane do problemów z układem kostnym, często za sprawą pochopnie wybranego materaca. Na szczęście prozdrowotny materac sprężynowy Hilding Makarena może pomóc w osiągnięciu pełnej regeneracji podczas snu. Dlaczego warto wybrać właśnie ten model?

Co zapewnia nam wybór sprężynowego materaca Hilding Makarena?

Decydując się na sprężynowy materac Hilding zapewniamy sobie wygodne spanie i regeneracyjny sen. Dzięki temu, że jego elastyczność punktowa jest wysoka, sprężystość materaca Makarena daje wsparcie dla całego kręgosłupa i gwarantuje dopasowanie pod indywidualne cechy ciała śpiącego. W tym konkretnym modelu zastosowano innowacyjne rozwiązanie Multipocket, w którym każda pojedyncza sprężynka zajmuje inną kieszonkę wypełnienia. Dzięki takiemu rozłożeniu sprężyn, każdy najmniejszy punkt na materacu przystosowuje się do anatomicznej budowy osoby, która z niego korzysta. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek uwieraniu czy niewygodnym miejscu na którejkolwiek części łóżka. Ponadto wybierając model Makarena mamy materac z 7 strefami twardości, a zróżnicowanie każdej z nich daje poczucie, że leżymy na idealnie dopasowanym podłożu, przez co niwelujemy możliwość wystąpienia bólów mięśni czy kręgosłupa. Model ten jest świetnym wyborem dla par, nawet tych, u których różnica wagowa jest duża. Sen na łóżku z takim materacem będzie prawdziwą przyjemnością i pozwoli na pełen relaks podczas odpoczynku.

Jakie właściwości sprawiają, że Hilding Makarena jest materacem prozdrowotnym?

Hilding Makarena - materac prozdrowotny Właściwości tego modelu sprawiły, że po odpowiednich testach i badaniach medycznych Hilding Makarena stał się wyrobem medycznym w klasie I. Jedna strona wypełnienia materaca złożona jest z warstwy lateksu, a ten zapewnia nam wysoką sprężystość materaca i obniża możliwość rozwijania się mikroflory bakteryjnej, co znacznie wpływa na higienę i zdrowie snu. Po drugiej stronie wkładu mamy piankę Visco połączoną z pianką Flexifoam, które dzięki swojej termoelastyczności gwarantują idealne dostosowanie się do ciała jego użytkownika, a to z kolei zapewnia zmniejszenie napięcia w mięśniach do minimum. Zależnie od tego, którą ze stron materaca wybierzemy – zyskujemy średni lub większy poziom twardości, co pozwala nam na dostosowanie łóżka do naszych aktualnych potrzeb. Wszystkie te właściwości materaca sprężynowego Hilding Makarena sprawiły, że jest jednym z najczęściej polecanych materacy w przeciwdziałaniu wad układu mięśniowo-kostnego.

Który pokrowiec w zestawie z materacem Makarena warto wybrać?

Producent, chcąc zapewnić zróżnicowanie swoich produktów, proponuje nam dwie opcje pokrowców do modelu Makarena. Mamy do wyboru pokrowiec Elips, który wykonany jest z przyjemnej i miękkiej w dotyku dzianiny. Materac z tym pokryciem ma około 23 cm wysokości. Decydując się na niego mamy pewność, że elastyczność pokrycia materaca będzie wysoka, co gwarantuje dobre dopasowanie się do naszego ciała na całej powierzchni. Jego wyjątkową zaletą jest taśma 3d, dzięki której wypełnienie jest odpowiednio wentylowane i zapewnia wysoką higienę snu. Drugim pokrowcem jest Merced, który cechuje się wysoką estetyką wzoru, unikalne tłoczenia sprawiają, że wygląda zupełnie inaczej od przeciętnych pokrowców. Wysokość materaca z tym pokryciem wynosi około 26 cm. Lycra w materiale zapewnia dużą elastyczność, co daje ciału niesamowitą wygodę. Oba pokrowce można prać w 60°C, dzięki temu, że są zdejmowalne, co na pewno pomoże utrzymać czystość w naszym łóżku.