Dla wielu osób życie bez pupila jest nie do wyobrażenia. Są jednak też tacy, którzy jeszcze nie mieli okazji być opiekunami psa lub kota. Mogą się wówczas zastanawiać, czy warto zdecydować się na przygarnięcie pupila. Odpowiedź jest oczywista – zdecydowanie warto! Dowiedz się, jakie korzyści wiążą się z posiadaniem czworonożnego przyjaciela!

Pupil w domu – dlaczego warto?

Może wydawać nam się, że za bardzo cenimy sobie ciszę i spokój, aby decydować się na przygarnięcie psa. Powinniśmy jednak wiedzieć, że zalety tej decyzji znacząco przewyższają jakiekolwiek minusy. Adoptując psa, zyskujemy przyjaciela na lata – pupil zawsze chętnie dotrzyma nam towarzystwa. Zaoferuje nam mnóstwo bezinteresownej miłości, której dowody za każdym razem będą wywoływać uśmiech na naszej twarzy. Posiadanie psa wiąże się z wieloma pozytywnymi emocjami, których możemy doświadczać każdego dnia. Co więcej, świadomość tego, że dla psiaka jesteśmy ulubioną osobą na świecie, powoduje, że sami czujemy się mniej samotni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest ktoś, kto nas kocha i nas potrzebuje. Jeśli na co dzień zmagamy się z dużą ilością stresu, głaskanie psa może pomóc nam go zmniejszyć. Przebywanie w pobliżu zwierząt uziemia nas i powoduje, że stajemy się spokojniejsi. Nie ma wątpliwości, że przytulenie naszego ukochanego zwierzaka doda nam otuchy, bez względu na to, z jakim problemem się zmagamy.

Nie można wspomnieć o tym, że psy są najlepszą motywacją do poświęcania więcej czasu aktywności fizycznej. Jeśli zazwyczaj mieliśmy z tym problem, przekonamy się, że po przygarnięciu psa nasze przyzwyczajenia zmienią się o sto osiemdziesiąt stopni! Dla psów spacer jest koniecznością, dzięki której mogą zaspokoić swoje potrzeby i spożytkować energię. Nawet jeśli nigdy nie przepadaliśmy za spacerami, będziemy musieli zmienić swoje nastawienie, co na pewno wyjdzie nam na dobre. Okazja do codziennego ruchu sprawi, że poprawi się nie tylko nasze samopoczucie, ale i odporność oraz wydolność. Łatwiej będziemy radzić sobie z różnymi infekcjami, a do tego będziemy mogli skutecznie spalić kalorie. Z czasem wspólne spacery staną się elementem, bez którego nie będziemy wyobrażać sobie dnia. Na takich wyprawach możemy poznać ponadto innych właścicieli psów i nawiązać nowe znajomości.

Kto powinien pomyśleć nad przygarnięciem pupila?

Dlaczego warto posiadać pupila?Decyzja o przygarnięciu pupila to coś, czego zdecydowanie nie pożałujemy. Nowy członek rodziny bez wątpienia szybko podbije nasze serce. Pies w domu będzie wspaniałym kompanem, który będzie nam chętnie dotrzymywał towarzystwa. Jeśli na co dzień mieszkamy sami i zmagamy się z poczuciem osamotnienia, wzięcie zwierzaka może rozwiązać ten problem. Nasz dom przestanie być pusty i cichy, ponieważ wypełni go energiczny czworonóg, który będzie cieszył się, gdy wrócimy z pracy. Zawsze będziemy mogli się też do niego odezwać albo przytulić, gdy poczujemy, że tego potrzebujemy. Nie ma wątpliwości, że obecność zwierzaka sprawi, że nasze samopoczucie znacznie się poprawi. O przygarnięciu czworonoga powinny pomyśleć osoby starsze, które również często zmagają się z samotnością. Pies nie dość, że będzie przy nich obecny, to jeszcze zmotywuje ich do codziennej aktywności, która w podeszłym wieku jest niezwykle istotna. Zwierzak sprawdzi się też w domach, w których mieszkają rodziny z dziećmi. Oswajanie dzieci ze zwierzętami od najmłodszych lat jest bardzo ważne. To pomaga rozwinąć u nich empatię i szacunek do innych istot. Zwróćmy jednak uwagę na to, aby odpowiednio wybrać rasę – ważne, aby był to raczej łagodny, spokojny pies, który poradzi sobie w kontaktach z dziećmi.

Jak przygotować się na przygarnięcie pupila?

Nie można ukryć, że przygarnięcie psa to duża decyzja. Bez wątpienia zapewni nam wiele korzyści, ale będzie też wymagała od nas dostosowania się do nowych okoliczności. Dlatego przed adopcją powinniśmy upewnić się, że mamy przestrzeń na to, aby wziąć zwierzę pod opiekę. Warto zainteresować się tym, czy w razie naszej nieobecności znajdzie się ktoś, kto będzie mógł się zająć naszym czworonogiem. Możemy też odszukać sprawdzone hotele dla zwierząt. Wybierając idealnego psiaka dla siebie, dobrze jest zaznajomić się z tym, jakie przyzwyczajenia i wymagania mają poszczególne rasy. Jeśli jesteśmy raczej typem domatora, nie bierzmy psa, który wymaga dużej dawki ruchu i długich spacerów. Dopasujmy zwierzaka do naszego stylu życia, a dzięki temu będziemy mieć pewność, że zarówno my, jak i nasz pupil, będziemy zadowoleni. Kiedy wybierzemy już tego jedynego czworonoga, zaopatrzmy się w przydatne artykuły, takie jak posłanie, szelki, smycz czy różne zabawki, którymi nasz zwierzak będzie mógł się bawić. Warto też wybrać odpowiednią karmę, która będzie odpowiadała potrzebom żywieniowym naszego psa.

Na co uważać, mając zwierzaka w domu?

Choć zwierzak w domu odmieni nasze życie na lepsze, nie możemy zapominać, że wraz z nim pojawią się też dodatkowe obowiązki. Będziemy musieli zacząć znacznie większą uwagę na czystość i higienę w naszym domu. Konieczne może być zakupienie dodatkowych artykułów, jak na przykład maty do załatwiania się, które pomogą nam utrzymać nasze mieszkanie w porządku. Wracając z psem ze spaceru, wykąpmy go, aby nie dopuścić do tego, by bakterie z zewnątrz dostały się do środka. Powinniśmy uważać na to szczególnie w przypadku naszej sypialni. To miejsce, w którym się relaksujemy i regenerujemy. Zadbanie o odpowiedni poziom higieny tam jest szczególnie istotne, ponieważ może to wpłynąć na jakość naszego snu. Oznacza to, że nawet jeśli nasz pies mieszka w domu, nie pozwalajmy mu wskakiwać na nasze łóżko. To najprostszy sposób na to, aby na naszej pościeli znalazła się nie tylko sierść, ale i drobnoustroje czy inne zanieczyszczenia. Kiedy będziemy kłaść się w takiej pościeli, bakterie przedostaną się na naszą skórę. Może to doprowadzić na przykład do pojawienia się niedoskonałości czy wyprysków na twarzy. Aby tego uniknąć, nauczmy psa, aby spał na swoim posłaniu. Możemy ponadto zainwestować w takie artykuły sypialniane, które będą miały właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Dzięki temu nie dopuszczą na rozwój bakterii. Obecnie możemy zakupić nawet materace o takim działaniu. Wybierając nowy model, zwróćmy zatem uwagę nie tylko na to, czy pasuje nam dana wielkość, ale też na to, jakie udogodnienia posiada dany produkt. W kategorii https://sennamaterace.pl/108-materace-90×200 możemy łatwo znaleźć materace o ciekawych właściwościach w odpowiadającym nam rozmiarze.

Nie ma wątpliwości, że decyzja o przygarnięciu pupila przyniesie nam wiele korzyści. Zwierzak w domu to źródło radości i miłości. Dzięki niemu możemy poczuć się znacznie mniej samotnie, a do tego zyskujemy okazję do tego, żeby częściej wychodzić na spacery i razem z pupilem zadbać o naszą aktywność fizyczną.