W trosce o nasze dzieci, zaraz obok dbania o ich zdrową dietę i zapewniania odpowiedniej ilości ruchu, należy skupić się na uporządkowaniu ich snu. W wieku dorastania odpowiednie wysypianie się jest gwarancją poprawnego rozwoju i zdrowia. Trzeba zapewnić najmłodszym spokojny i właściwy sen, a pomoże w tym na pewno dobrze dobrane łóżko z wygodnym materacem. Wyjątkowe potrzeby wymagają wyjątkowych produktów, Hilding oferuje model Funky, który został stworzony z myślą właśnie o młodych śpiochach.

Piankowy materac Hilding Funky dla młodzieży.

Model Funky został stworzony dla potrzeb dzieci i nastolatków. Jego wkład został wykonany z dwóch warstw pianek Flexifoam o wysokiej elastyczności i różnym stopniu twardości. Kręgosłup młodej osoby potrzebuje szczególnej stabilizacji podczas snu i odpoczynku, a właśnie taką zapewnia ten materac piankowy. Sen wpływa nie tylko na zdrowie, ale ogólne samopoczucie psychiczne nastolatków, co w okresie dojrzewania jest bardzo ważne. Najlepsze, co można zrobić dla takiego młodego człowieka i jego komfortu psychiczno-fizycznego, to zapewnić mu łóżko i materac, które pozwolą mu na regeneracyjny i spokojny sen po przepełnionych nauką dniach. Zależnie od potrzeb dziecka, można odwrócić materac na drugą stronę i jego plecy będą mogły odpocząć na twardszej powierzchni. Producent wprowadził w tym modelu rozwiązanie, dzięki któremu po jednej stronie materaca pianka ma wysokość 8 cm, a po drugiej już tylko 5 cm, więc bez względu na aktualną potrzebę nastolatka, można dopasować wkład do jego preferencji i wybrać odpowiednią z dwóch twardości. Jest on elastyczny i dopasowuje się do kręgosłupa, ciało czuje się na nim wygodnie, a mięśnie mogą się odprężyć po sportowych zajęciach.

Łóżko piętrowe albo ze stelażem? Z Hilding Funky to nie problem!

Hilding Funky - dzieci i młodzieżCzęsto w pokojach dla dzieci i nastolatków wykorzystuje się piętrowe łóżka, aby zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu. Hilding Funky jest materacem, który idealnie nada się do takiego właśnie rozwiązania. Dzięki jego wysokości, a z pokrowcem ma około 15 cm, można go swobodnie wykorzystać właśnie w łóżku piętrowym albo wysuwanym. Jeżeli zaś chcieliśmy zapewnić naszej pociesze łóżko ze stelażem, które daje dużą wygodę i pozwala na regulację nachylenia podgłówka i podnóżka, to również najlepszą opcją będzie wyposażenie go w model Hilding Funky. To właśnie z myślą o takich udogodnieniach producent stworzył materac w taki sposób, aby nie odkształcał się od manewrowania przy ustawieniach oparcia łóżka, na które z pewnością nastolatek często ma ochotę. Dzięki temu materacowi i piance, z której się składa – pozostanie zawsze wygodny i nie zniszczy się od zmian pozycji. Funky to świetny materac do pokoju młodej osoby, która wyjątkowo potrzebuje zdrowego i komfortowego snu.

Czy konieczna jest wymiana materaca dla dorastającego dziecka?

Materace Hilding są skonstruowane w taki sposób, że nie ma żadnego problemu z ich trwałością, nawet podczas długiego użytkowania. Materiał, z którego został stworzony, jest bardzo wytrzymały i elastyczny, co gwarantuje możliwość użytkowania go przez bardzo długi czas. Materac jest rolowany, co ułatwia jego przechowywanie i transport w razie potrzeby. Dodatkowo, z myślą o najmłodszych, Hilding zadbał o odpowiedni pokrowiec dla specyficznych użytkowników. Pokrycie Young, to pokrowiec o bardzo wysokiej jakości, wykonany z niezwykle trwałych materiałów, dzięki czemu mamy zagwarantowaną odporność na ścieranie. Dodatkowo wygląda świetnie, bo został przyozdobiony ciekawym i modnym motywem graficznym, który na pewno spodoba się nastolatkom. Dzięki zdejmowalnemu pokrowcowi, który można prać w temperaturze do 60°C można zapewnić naszym młodym pociechom odpowiednią higienę w łóżku. Wstawanie po spaniu na materacu Funky będzie dla nich samą przyjemnością!