Ciężki dzień w pracy? Nadmiar obowiązków zaczyna nas przytłaczać? Czujemy się zmęczeni i osłabieni? Nic dziwnego – nasze ciało jest przemęczone. Na szczęście możemy w łatwy sposób się zregenerować, gdyż wystarczy tylko znaleźć dobry sposób na wyciszenie ciała i umysłu. Oto najlepsze propozycje!

Słuchanie muzyki lub czytanie książki

Jak odciąć się od wszelkich bodźców, które towarzyszyły nam przez cały dzień? Najlepiej poprzez przeniesienie się do innego świata! Zapewnić nam to może słuchanie muzyki czy czytanie książki. W ten sposób z pewnością zapomnimy o zmartwieniach, które towarzyszyły nam w pracy.

Joga

Często mówi się, że joga to nauka o równowadze w życiu oraz połączenie umysłu z ciałem. Jednak wielu z nas decyduje się na nią z uwagi na relaksujące działanie. Badania pokazują, że poprawia nastrój oraz obniża niepokój. Co więcej, rozwija zdolność radzenia sobie z emocjami. Istnieje wiele korzyści z regularnej praktyki jogi, gdyż dodatkowo uczy ona skutecznego radzenia sobie ze stresem.

Medytacja

Medytacja może mieć wiele odsłon. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z dostępnymi technikami i wybrać nam odpowiadającą. W tym czasie możemy uporządkować piętrzące się w naszej głowie myśli.

Picie ulubionego napoju

Chcemy się zrelaksować, a nie mamy za dużo czasu? Rozwiązaniem tego problemu może być przygotowanie ulubionego napoju. Jego przygotowanie można traktować jak rytuał, który sam w sobie może pomóc nam w ukojeniu zszarganych nerwów. Następnie usiądźmy w spokojnym miejscu i odprężamy się. A co najlepiej wypić? Może to być kawa, herbata, a nawet kakao! Wszystko zależy od naszego nastroju oraz preferencji.

Ciężki dzień? Poznaj najlepsze sposoby na wyciszenie i uspokojenie się!Nic nie robienie

Człowiek ciągle coś robi – zarówno w pracy, jak i w domu. Wykonywanie licznych, dodatkowych czynności może utrudnić wypoczywanie. Właśnie dlatego warto nauczyć się nic nie robić. Może wydawać się to dziwne, bo jak można tak siedzieć i się nudzić. Jednak jak się okazuje, zajęcie to jest niebywale relaksujące. Usiądźmy zatem na kanapie, odprężamy się i zapomnijmy, że istnieje coś takiego, jak zegarek.

Gorąca kąpiel

Jedną z lepszych opcji na zrelaksowanie się po ciężkim dniu jest domowe spa. Składa się ono z wielu czynności, w tym gorącej kąpieli. Stanowi ona wspaniałe rozwiązanie, gdyż rozluźnia ciało. Zaopatrzyć się także w świece zapachowe oraz cichą muzykę. Pozwolą one nam wejść w stan pełnego relaksu i cieszenie się odpoczynkiem. A po gorącej kąpieli nie ma nic lepszego, niż położenie się do wygodnego łóżka. Wyposażamy je zatem w wygodny materac  Hilding Zorba, który odpowiada za zdrowy wypoczynek. Dzięki temu następnego dnia będziemy się czuć jak nowo narodzeni!

Aktywność fizyczna

Stresujący dzień wiąże się z licznymi, często negatywnymi emocjami. A jak można je się ich pozbyć? Najlepszą i najzdrowszą opcją jest aktywność fizyczna. Rozciąganie, pilates, slow jogging czy nordic walking to nieobciążające ćwiczenia, które pomogą nam złapać utraconą równowagę. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś więcej, to warto spróbować sportów walki.

Spacer

Inną formą aktywnego wypoczynku jest spacer. W tym czasie podziwiać piękne okoliczności przyrody – pobliskie lasy, jeziora czy inne ulubione miejsca. Jest to niemal idealny przepis na odprężenie się, uporządkowanie myśli oraz miłe spędzenie czasu.

Relaksacyjny masaż

Odprężający masaż nie musi odbywać się w salonie. Równie dobrze możemy poprosić o do drugą połówkę lub wykonać automasaż. Druga kwestia obejmuje odpowiednią technikę, obejmująca rozcieranie dłoni, delikatne głaskanie barków czy subtelne ugniatanie mięśni. Warto również zaopatrzyć się w olejek do masażu o relaksującym zapachu.

Spotkanie z przyjaciółmi

Niektórzy z nas do zrelaksowania się potrzebują drugiej osoby. W końcu opowiedzenie komuś o swoim ciężkim dniu, posiedzenie razem i wypicie wspólnej herbaty to najlepszy sposób na odpoczynek czy rozładowanie stresu. Pamiętajmy jednak, że metoda ta nie jest dla każdego, gdyż niektórzy swój słabszy okres wolą spędzić sami.

Drzemka

Czasem najlepszą formą redukcji stresu jest drzemka. Kładąc się na wygodnym materacu dopasowanym do naszych potrzeb, który znajdziemy na  www.hilding.pl, jesteśmy w stanie się wyciszyć.

Czas na hobby

Po ciężkim dniu nie ma nic lepszego, niż ulubiona czynność! Realizowanie swojego hobby pozwoli nam się zrelaksować i w końcu zająć się sobą. W ten sposób nasze ciało oraz umysł może wypocząć, a na następny dzień będziemy czuć się lepiej.

Stresujący dzień to nic przyjemnego, jednak jego wpływ na nasz organizm jest wręcz wyniszczający. Właśnie dlatego warto już dziś znać sprawdzone sposoby na wyciszenie i uspokojenie się.