Okres ciąży to wyjątkowy czas pełen zmian, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Niestety, wiele Pań wówczas narzeka na sen – jego jakość, a także długość. Nic dziwnego, w końcu odgrywa on ważną rolę w zapewnieniu dobrego samopoczucia przyszłych mam. Właśnie dlatego warto już dziś prawidłowo o niego zadbać m.in. poprzez zainwestowanie w porządne materace SleepMed!

Jak ciąża oddziałuje na sen?

Materace SleepMed a sen w ciąży – jak zapewniają komfort dla przyszłych mam?Okres ciąży może znacząco wpłynąć na jakość snu przyszłych mam z powodu różnorodnych fizycznych (w tym hormonalnych!!!) i emocjonalnych zmian zachodzących w organizmie. W pierwszym trymestrze często występują nudności, wymioty oraz ogólnie pojęte gorsze samopoczucie, które często zaburza sen lub utrudnia znalezienie odpowiedniej pozycji do wypoczynku. W drugim trymestrze, wraz ze wzrostem brzucha, kobiety często mają trudności z wygodnym znalezieniem pozycji do spania, a dodatkowo mogą odczuwać dyskomfort związany ze zgagą. Niektóre kobiety doświadczają także bólu pleców lub skurczu łydek, co dodatkowo utrudnia spokojny sen. Natomiast w drugim i w trzecim trymestrze pojawia się częstsza potrzeba oddawania moczu oraz ogólne poczucie niewygody związane z rozmiarem brzucha. W tym okresie znalezienie wygodnej pozycji do spania może być szczególnie trudne, co może prowadzić do częstszego budzenia się w nocy oraz przerywanego snu. Wszystkie te czynniki mogą sprawić, że sen staje się mniej spokojny i regenerujący, a kobieta jest po prostu zmęczona.

Jak zdrowo wyspać się w czasie ciąży?

Pomimo wyzwań, istnieją sposoby, które mogą pomóc przyszłym mamom w uzyskaniu lepszego snu. Przede wszystkim ważne jest to, aby stworzyć przyjemne i komfortowe środowisko do snu w sypialni. Zapewnij sobie odpowiednią temperaturę, ciemność, a także ciszę. Oprócz tego staraj się nie spożywać dużych oraz ciężkostrawnych posiłków przed snem, gdyż może to tylko powodować nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe. Staraj się unikać kawy w godzinach wieczornych, a także nie ucinaj sobie drzemek popołudniu – może to doprowadzić do trudności z zasypianiem. Szczególnie ważne jest zrelaksowanie się przed położeniem do łóżka i znalezienie odpowiedniej pozycji. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie spanie na lewym boku, gdyż z oczywistych względów spanie na brzuchu po piątym miesiącu jest znacząco utrudnione. Natomiast leżenie na prawym boku może generować problemy z kazaniem, podobnie jak leżenie na plecach. Nie da się również zaprzeczyć, że dobry i przede wszystkim zdrowy sen w czasie ciąży wymaga również odpowiedniego wsparcia od partnera. Staraj się jasno komunikować wszystkie swoje potrzeby oraz śmiało prosić o pomoc w czynnościach, które mogą generować negatywne emocje lub stres. W ten sposób odciążysz swoją psychikę i będziesz w stałe łatwiej zasnąć. Oczywiście nie bez znaczenia jest także miejsce do spania, czyli łóżko. Najlepiej wyposażyć je w ergonomiczne materace SleepMed, które sprawdzą się niemalże u każdego – a dlaczego?

Jak materace SleepMed wpływają na komfortowy sen?

Bez wątpienia materace SleepMed to wyjątkowe produkty, które mogą być polecane kobietom w ciąży. Wynika to z faktu, iż posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza, ze sprawą zdrowy sen oraz umożliwiają poprawę komfortu życia. Aby otrzymać to wyróżnienie, musiały pozytywnie przejść rygorystyczne testy medyczne. Dzięki temu wiadomo, że są w stanie zapewnić najlepsze wsparcie dla kręgosłupa, zredukować nacisk na poszczególne punkty ciała czy w ogólny sposób poprawić jakość snu. Jednak to nie wszystko! Na tle innych wyróżniają się innowacyjnymi technologiami, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowego wypoczynku. A czym one są i co warto o nich wiedzieć?

Po pierwsze – technologia Airforce

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na technologię Airforce znajdująca się we wszystkich modelach materacy SleepMed. Specjalna wielostrefowa technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która doprowadza do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz materaca. Fakt ten oznacza, że ciepło i wilgoć wytwarzane przez organizm w czasie wypoczynku jest kierowane do otwartych komór, a następnie za pomocą naturalnych ruchów – wypychane z materaca i zastępowane świeżym powietrzem. Co ciekawe – rozwiązanie to stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie preferują sprężyn, a oczekują od swojego podłoża do spania wysokiego stopnia cyrkulacji powietrza. Dodatkowo zapewnia właściwości antyalergiczne.

Po drugie – możliwość regulacji twardości

Wybór twardości nie jest łatwy – zwłaszcza dla kobiety ciężarnej, której waga zmienia się wraz z kolejnymi miesiącami. Aby zadbać o komfort użytkownika, marka SleepMed stworzyła materace z możliwością regulacji twardości. Co to oznacza? W praktyce wewnątrz każdego produktu znajduje się ruchoma warstwa pianki termoelastycznej, którą można w prosty sposób wyciągnąć. Poprzez osiągnięcie jednej z czterech kombinacji, jesteś w stanie zapewnić pasująca do aktualnych preferencji i potrzeb twardości podłoża. A jeśli to za mało to sprawdź modele, które posiadają dodatkowo odpinany top – one gwarantują 6 stopni twardości!

Po trzecie – nowoczesna pianka termoelastyczna

Właściwości materaca oraz komfort, jaki zapewnia, w znacznym stopniu zależą od rodzaju wypełnienia. Jedną z ciekawszych opcji są pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®, które znajdują się w każdym produkcie z oferty SleepMed. Ich wyjątkowa konstrukcja sprawia, że są w stanie reagować na ciepło i ciężar użytkownika, przez co idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała. W ten sposób mogą:

  • mieć pozytywny wpływ na układ nerwowy poprzez złagodzenie dolegliwości bólowych ze strony pleców oraz karku,
  • pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy poprzez zapewnienie najlepszego wsparcia dla kręgosłupa,
  • zapewnić właściwości antyalergiczne i przeciwodleżynowe.

Dobry sen jest kluczowy dla zdrowia i samopoczucia każdej osoby, a w szczególności dla przyszłych mam. Materace SleepMed, dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom, a także odpowiedniej ergonomii, mogą stanowić doskonałe wsparcie w tym wyjątkowym okresie. Zapewniając odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, redukcję nacisku i komfort termiczny, pomagają przyszłym mamom odpocząć i zregenerować siły w trakcie snu.

wyrób medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.