Broda dla niektórych mężczyzn jest wyznacznikiem atrakcyjności i męskości. Nie można zaprzeczyć, że może ona dodawać facetowi uroku i niektórym kobietom bardzo się podobają. Jednak żeby broda była zadbana, trzeba regularnie ją podcinać i to najlepiej u profesjonalnego barbera oraz używać odpowiednich kosmetyków. Co robić, aby broda ładnie rosła?

Czy kosmetyki do brody są ważne w jej pielęgnacji?

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: TAK! Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji brody powinny znaleźć się w łazience każdego mężczyzny posiadającego zarost. Sprawiają one, że broda jest atrakcyjna i zdrowa oraz bardzo ładnie wygląda. Tak samo, jak do włosów na głowie, do brody przeznaczone są różne kosmetyki mające naprawdę rozmaite funkcje. Warto posiadać ich w swojej kolekcji kilka i używać zgodnie z tym, jak obecnie wygląda broda. Zarost również może mieć „bad hair day” i nie układać się, tak jakbyś tego chciał. W takich przypadkach z pomocą przychodzą kosmetyki specjalnie przeznaczone do pielęgnacji brody! Te produkty mają tak skomponowany skład, że odpowiadają na potrzeby osób z brodami. Pamiętaj również, że aby zobaczyć pożądane efekty, należy poczekać kilka tygodni i regularnie odwiedzać salon barbera oraz stosować kosmetyki. Produkty te mają w swoich składach składniki odżywcze, dzięki którym broda będzie się pięknie prezentować! Koniecznie sprawdź, jakie kosmetyki powinieneś zacząć używać!

Jak dbać o brodę?Poznaj kosmetyki do pielęgnacji brody! 

Jeśli spojrzysz na półki w drogerii, na których są produkty przeznaczone tylko do włosów, to możesz poczuć się zagubionym – jest ich tak wiele! Z produktami do brody jest podobnie, ale spokojnie! Jest ich dużo mniej i są dużo bardziej wyselekcjonowane. Jakie mają zastosowania? Kosmetyki do pielęgnacji brody można podzielić ze względu na ich zastosowanie: oczyszczające, nawilżające, odżywiające, nadające połysk, stylizujące, wzmacniające włoski zarostu. Działają również na skórę brody, szyi i policzków, dlatego ich działanie często jest kompleksowe. To, które kosmetyki trafią na Twoją półkę w łazience, zależy od tego, czego oczekujesz od swojego zarostu! Poznaj niezbędniki dla brodaczy, które pomogą mu zadbać o zarost:

  • szampon do brody – jest podstawowym kosmetykiem dla długich zarostów. Pozwala utrzymać higienę i czystość. Szampon dba również o skórę twarzy, gdzie jest zarost. Ma on różne zapachy, np. palonego drewna.
  • odżywki do brody – są to kosmetyki, których zadaniem jest dostarczenie brodzie niezbędnych składników odżywczych. Kiedy ich zabraknie, broda może stać się matowa i nie wyglądać zbyt estetycznie. Jeśli chcesz, aby Twoja broda była zdrowia, to koniecznie zaopatrz się w ten kosmetyk!
  • olejek do brody – jego zadaniem jest zmiękczenie zarostu, nabłyszczenie go oraz nadanie mu pożądanego zapachu. Dzięki olejkowi broda wydaje się bardziej zdrowa i nawilżona.
  • wosk do stylizacji brody – jeśli Twoja broda jest niesforna, a każdy włosek rośnie w inną stronę, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w wosk do stylizacji brody! Dzięki niemu pięknie ułożona broda będzie się świetnie prezentować przez kolejne godziny! Wosk również sprawi, że zarost będzie ładnie pachniał.
  • balsam do brody – ten kosmetyk ma działanie pielęgnacyjne na brodę, a dodatkowo nawilża skórę twarzy, przeciwdziała wysuszaniu i swędzeniu.

Jeśli jesteś nowy w tej dziedzinie, to taki zestaw powinien Ci na początek, jak najbardziej wystarczyć. Najlepiej kup cały zestaw od jednego producenta, wtedy będziesz mieć pewność, że nic nie będzie ze sobą kolidować. Idealnym uzupełnieniem takiego zestawu będzie ręcznik 30×30 centymetrów. Jest on mały i doskonale nada się do osuszania Twojego zarostu!

Pielęgnowanie brody wcale nie musi być takie trudne, jak się wydaje. Na początku warto kupić powyższe kosmetyki i wdrożyć plan działania. Twoja broda jest matowa i cienka? Użyj odżywki. Widzisz, że zarost nie jest już zbyt świeży? Koniecznie umyj ją szamponem! Z czasem nauczysz się odczytywać znaki, jakie daje Ci Twoja broda, a pielęgnacja będzie dużo łatwiejsza!