Dokuczający ból pleców potrafi zniszczyć człowiekowi humor na cały dzień. Jego wystąpienie może być oznaką tworzenia się nowych wad postawy lub powstających schorzeń, dlatego warto uważnie przyjrzeć się swojemu trybowi życia i ustalić przyczynę bólu oraz odpowiednio je wyeliminować.

Częste przyczyny bólu pleców

Ból pleców może mieć różne źródła. Najczęściej powodują je czynniki środowiskowe, takie jak długotrwałe stanie lub siedzenie w niewygodnej pozycji, czy też na nieodpowiednim krześle (bez podparcia). Może wiązać się także z siedzącym trybem życia, jaki niestety większość osób w dzisiejszych czasach prowadzi lub być spowodowane zbyt dużym obciążeniem podczas noszenia zakupów. Do innych czynników, które mają znaczący wpływ na bóle pleców można zaliczyć schorzenia kręgosłupa, wady postawy lub tymczasowe naciągnięcie mięśni. Oczywiście niektóre czynniki można wyeliminować, jednak nie wszystkie. Poradzić sobie można z nimi w inny sposób – wybierając odpowiedni materac do spania.

 

Jaką rolę pełni materac?

Jaki materac wybrać przy schorzeniach kręgosłupa?Odpowiedni materac potrafi w znaczący sposób złagodzić ból kręgosłupa, poprzez odpowiednie wsparcie newralgicznych punktów oraz zachowanie fizjologicznych krzywizn podczas snu. Umożliwia to równomierne rozłożenie ciężaru całego ciała z jednoczesnym podparciem kręgosłupa. Dzięki materacowi mięśnie nie napinają się mimowolnie w ciągu snu, przez co mogą się zregenerować. Zapewni to komfortowy oraz niezwykle w efektywny sen. Należy jednak pamiętać, że przy przewlekłych bólach kręgosłupa spowodowanych różnego rodzaju schorzeniami ważne jest, aby odpowiednio dobrać twardość materaca. Dlaczego? Zbyt miękki lub zbyt twardy materac może sprawiać, że kręgosłup nie zachowa fizjologicznego kształtu, tylko delikatnie zacznie się krzywić. Może to znacząco pogorszyć odczuwalny ból oraz wpłynąć na stan zdrowia. Ustalając, jaki materac wybrać warto uwzględnić swoje aspekty zdrowotne i sprawdzić, który materac będzie najlepszy.

 

Rodzaje materacy przy schorzeniach kręgosłupa

Materac przy chorym kręgosłupie jest niezwykle ważny z uwagi na swoją funkcję oraz ilość godzin, jaka na nim w mocy spędzamy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem wypróbowanie materaca o statusie wyrobu medycznego Hilding Rumba lub Hilding Fandango. Dobrym wyborem będzie także materac sprężynowy kieszeniowy lub piankowy, wzbogacony pianką termoelastyczną. Tego rodzaju materace idealnie dopasowują się do ciała użytkownika, podpierając kręgosłup i odciążając go.

Schorzenia kręgosłupa powodują ból i często utrudniają podstawowe funkcjonowanie. Właśnie dlatego warto rozpatrzyć  zakup odpowiednio dopasowanego materaca w salonie w Łodzi lub w innym mieście w całej Polsce!